Wystąpienie Macieja Musiała w Klubie Integracji Europejskiej

Maciej Musiał, prezes Pracowni Finansowej, w piątek 13.02, wystąpił w Klubie Integracji Europejskiej, w ramach spotkania „Kawa z ekspertem na Jasnej”, przedstawiając możliwości dywersyfikacji źródeł dochodów przez inwestycje w odnawialne źródła energii, a konkretnie w elektrownie wiatrowe.

Możliwości inwestowania w realną wartość, na których koncentruje się Pracownia Finansowa, jest więcej, ale inwestycje w elektrownie wiatrowe są szczególnie atrakcyjne, ze względu na ustawowo zagwarantowany popyt na wszystko, co taka wiatrowa elektrownia wyprodukuje. Taka pewność to w biznesie rzecz zupełnie wyjątkowa. Nie oznacza to, że takie inwestycje to rzecz całkiem łatwa. Trudne jest uzyskanie niezbędnych dla zgody na budowę elektrowni uzgodnień, a najtrudniejsze, zdobycie tych związanych z ochroną środowiska, co powoduje, że cały proces trwa nieraz wiele lat i może do tego zakończyć się niepowodzeniami. Tutaj relacja KIE ze spotkania: http://www.kie.biz.pl/news/czytaj/945

Zainteresowanie tematem podczas spotkania było spore, padły nawet pytania, o najlepsze lokalizacje i szczegóły techniczne turbin.

Więcej na temat inwestycji w elektrownie wiatrowe tutaj:
http://www.ekologicznaelektrownia.pl/inwestycja-w-wiatraki-dlaczego-tak-cz-1/

Przeczytaj także

10.10 godz. 20:00 03.10 godz. 20:00 Zobacz więcej