Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Wypłata zysków z elektrowni wiatrowych w modelu obywatelskim

12/06/2017

Pracownia Finansowa Sp. z o.o., która jako jedna z pierwszych w Polsce wybudowała elektrownie wiatrowe w modelu obywatelskim, rozpoczęła wypłatę zysków za pierwszy rok pracy elektrowni.

Zyski, jakie otrzymują indywidualni inwestorzy PF, sięgają od kilku do kilkunastu procent rocznie, w zależności od projektu. Zysk został wypracowany we wszystkich działających elektrowniach Pracowni Finansowej pomimo niesprzyjających okoliczności i faktu, że elektrownie, które zanotowały jednocyfrowe stopy zwrotu, były w tym roku w okresie rozruchu technologicznego. Oznacza to, że nie pracowały one przez cały ten okres z pełną mocą.

Zysk udało się osiągnąć dzięki restrykcyjnej polityce kosztowej. Pracowni Finansowej, która nie pobiera żadnych opłat za zarządzenie, a jedynie udział w zysku, szczególnie zależy na uzyskaniu dodatniego wyniku w zarządzanych projektach.

Pokłosiem tej polityki, są projekty mające na celu trwałe zwiększenie rentowności elektrowni wiatrowych, jak powołanie spółki obrotu i sprzedaż energii bezpośrednio do odbiorców końcowych, budowa centrów obliczeniowych zasilanych zieloną energią wprost z elektrowni wiatrowej i banków energii, magazynujących ją, kiedy jest tania i oddających do sieci, kiedy jej cena rośnie. Pierwsze efekty w/w projektów będą miały wpływ na dywidendę za rok bieżący.

Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Jak zarabiać na ekologicznej kopalni

Zapraszamy na pierwszą prezentację on-line (webinar) na temat inwestycji w park maszynowy, sprzedający moc obliczeniową potrzebną do wytworzenia "wykopania" kryptowaluty Bitcoin.

Inwestycje w nieruchomości

Cieszymy się, że z każdym rokiem przybywa również zadowolonych Wspólników i Inwestorów, to właśnie dzięki Państwa zaangażowaniu ten rok możemy zaliczyć do szczególnie udanych.

15.02 godz. 20:00 08.02 godz. 20:00 01.02 godz. 20:00