Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Wygrywają inwestycje bezobsługowe – dołącz do nas zdalnie

01/12/2020

Odkąd świat mierzy się z pandemią koronawirusa, rynek inwestycyjny wywrócił się do góry nogami. Ucierpiały portfele wielu przedsiębiorców, narażone na drastycznie obniżone stopy procentowe. To z kolei przełożyło się na spadek oprocentowania oszczędności przetrzymywanych w bankach – mowa tu głównie o lokatach. W związku z tym coraz więcej inwestorów zaczęło poszukiwać nowych możliwości na inwestowanie swoich pieniędzy. Nic dziwnego, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się inwestycje długoterminowe, mogące ochronić nasz kapitał przed inflacją, ale ważne stało się także procesowanie formalności w trybie zdalnym. Jakie mamy możliwości w Pracowni Finansowej dla obecnych i przyszłych Wspólników?

Doceniamy inwestycje bezobsługowe

Obecnie bardzo doceniamy możliwość wykonywania czynności bez wychodzenia z domu, czy też bez komunikowania się w formie bezpośredniej. Na takie właśnie działania pozwalają nam projekty inwestycji grupowych w odnawialne źródła energii i nieruchomości prowadzone przez Pracownię Finansową. Proces dołączenia do inwestycji jest tu możliwy w dogodnej, zdalnej formie – telefonicznej, e-mailowej czy też wideokonferencji. Co więcej, Investment Managerowie są dostępni do Państwa dyspozycji w dogodnych godzinach i również w sposób zdalny odpowiadają na wszelkie pytania. W Pracowni Finansowej Inwestor otrzymuje także dostęp do specjalnego Panelu Inwestora, w którym może monitorować swoje inwestycje, oraz zapoznać się z nowymi projektami, do których może dołączyć.  Panel dostępny jest też w formie aplikacji na smartfony, gdzie poza śledzeniem projektów Inwestor otrzymuje również powiadomienia o aktualnościach i komunikatach.. Ponadto bardzo dużym udogodnieniem jest oddanie do dyspozycji Udziałowców Biura Obsługi Inwestora. To właśnie poprzez taki kontakt możemy wygodnie komunikować się na linii Pracownia Finansowa – Inwestor. Poza drogą telefoniczną, dostępne są również kanały mailowe oraz wideo.

Co jednak z kwestiami formalnymi?

Pracownia Finansowa zadbała o to, aby nie tylko kontakt zdalny z Inwestorem został dopracowany idealnie na miarę potrzeb Udziałowca, ale także by możliwe było zdalne przystąpienie do projektów. Praktycznie wszystkie procesy związane z dokumentami, które można zrealizować bez bezpośredniego kontaktu, tak właśnie są przeprowadzane. Jedynym wyjątkiem jest notarialne objęcie udziałów, które Udziałowiec powinien podpisać w obecności Notariusza. Jednak i w tym przypadku Pracownia Finansowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Inwestorów i umożliwia skorzystanie z usługi reprezentowania Inwestora przed notariuszem – całkowicie bezpłatnie, w przeciwieństwie do innych firm, które obciążają inwestorów dodatkowymi kosztami reprezentacji w kwocie nawet kilkuset złotych. To jest jedyny moment, kiedy musimy osobiście stawić się w swojej najbliższej kancelarii notarialnej i udzielić pełnomocnictwa przedstawicielowi PF. Poza tym wszystkie pozostałe dokumenty przesyłane do Pracowni Finansowej są akceptowane w formie elektronicznej, z kolei sama umowa podpisywana jest korespondencyjnie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Obecna sytuacja na rynku, spowodowana epidemią koronawirusa sprawiła, że przede wszystkim powinniśmy stawiać na bezpieczeństwo zarówno własne, jak i wszystkich osób, które przebywają w naszym otoczeniu. W związku z tym tak samo Inwestorzy, jak i osoby pracujące w branży finansowej bardzo doceniają możliwość korespondencyjnej i zdalnej komunikacji, na każdym poziomie współpracy. Kiedy wraz z naszym bezpieczeństwem zdrowotnym, w parze idzie zabezpieczenie kapitału przed szalejącą inflacją, możemy przynajmniej w tym aspekcie być spokojniejsi. Pracownia Finansowa, dla której dobro Inwestorów zawsze jest kwestią priorytetową, doskonale łączy te priorytety, umożliwiając przedsiębiorcom bezpieczne ulokowanie nadwyżek finansowych.

Przeczytaj także

Trudny czas za nami, ale jak się okazuje również przed nami. Pandemia spowodowana koronawirusem sprawiła, że rynek finansowy wywrócił się do góry nogami. Wiele osób widząc jak niepewne czasy nas czekają postanowiło przetrzymać swoje nadwyżki finansowe, między innymi na kontach oszczędnościowych – które w rzeczywistości generują straty. Jak zatem odnaleźć się w obecnej sytuacji na świecie i w co zainwestować, aby nie dać się inflacji?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa, z którą nadal mierzy się cały świat, sprawiła, że gospodarka stanęła w obliczu wielkiej niepewności. Nadciągający kryzys przyniósł widmo spadku wartości pieniądza w wyniku inflacji, a więc inwestorzy zaczęli poszukiwać możliwości zabezpieczenia swoich nadwyżek finansowych. Z pomocą przyszły inwestycje grupowe Pracowni Finansowej.

Prowadząc politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie, od początku podkreślano w Grupie Pracownia Finansowa jak istotną rolę w całym procesie inwestycyjnym odgrywa odpowiednia edukacja. Ponieważ bezpieczne inwestowanie, to jedno z głównych zagadnień, na którym skupiają się inwestorzy indywidualni w obecnych czasach, a najbezpieczniej inwestuje się, gdy posiada się odpowiednią wiedzę finansową, to już teraz zapraszamy do Akademii Inwestowania Pracowni Finansowej.

w co zainwestować inwestycje alternatywne inwestycje nieruchomości PRacownia Finansowa Tomasz Kopiszka

Pandemia koronawirusa ewoluowała rynek nieruchomości, który bardzo dobrze poradził sobie w czasach lockdownu, a Polacy dostrzegli wartości posiadania domu z ogródkiem, przystosowanego do pracy z domu, nauki zdalnej oraz życia w wyjątkowych okolicznościach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jest to jeden z tych obszarów gospodarki, które od wielu lat są uznawane za jedne z najmniej odczuwających skutki ewentualnego kryzysu.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00