Wspieramy proekologiczną akcję #DrzewoDlaPolski

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizował na początku września akcję „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018”, która spotkała się z dużym entuzjazmem całego zespołu Pracowni Finansowej.

Misją programu „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018” było uświadomienie lokalnej społeczności, jak ogromny wpływ na środowisko naturalne mają działania każdego z nas, razem i osobno. Jak istotne jest stałe dbanie o czyste powietrze, o zieleń i segregowanie odpadów. Ponieważ Pracownia Finansowa od początku swojej działalności położyła nacisk na realizowanie strategii odpowiedzialnego biznesu, w którą wpisuje się również wspieranie działań proekologicznych, bardzo chętnie włączyliśmy się do akcji.

Na co dzień podnosimy świadomość zespołu w zakresie ochrony środowiska umożliwiając pracownikom umieszczanie elektrośmieci, takich jak baterie domowe, w specjalnych pojemnikach w biurze. Zachęcamy do przynoszenia baterii do pracy, aby ułatwić pracownikom pozbywanie się odpadów niebezpiecznych w ekologiczny sposób. Następnie są one systematycznie przekazywane przez administrację do recyklingu, a tym razem stały się elementem wsparcia ww. akcji, prowadzonej pod hasłem #DrzewoDlaPolski i zostały wymienione na sadzonki drzew.

Pracownia Finansową przekazała otrzymane drzewka do zasadzenia na terenie inwestycji deweloperskich, aby dodatkowo zazielenić okolice budynków i przyczynić się do dbałości o środowisko naturalne od samego początku istnienia nowych osiedli. Czekamy na kolejne, podobne proekologiczne akcje społeczne i zachęcamy mieszkańców całej Polski do ekologicznej aktywności, gdyż od tego zależy przyszłość pokoleń.

Przeczytaj także

13.06 godz. 20:00 20.06 godz. 20:00 Zobacz więcej