Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

W jakim kierunku zmierza polska energetyka?

06/12/2016

O sytuacji na Rynku Energii Odnawialnej w Polsce na łamach magazynu Forbes mówi Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa Maciej Musiał. Cały świat idzie w stronę dekarbonizacji. W ubiegłym roku nakłady na odnawialne źródła energii były dwa razy większe niż środki przeznaczone na źródła konwencjonalne. Ten światowy trend nie został jednak zaimplementowany do Polski. Kolejne ustawy i rozporządzenia wcielane w życie przez polski rząd hamują rozwój rynku odnawialnych źródeł energii , zniechęcając tym samym do inwestycji w realną wartość. Skutkuje to wstrzymaniem planów producentów energii i inwestorów, co z kolei powoduje zastój w branży, oddalając tym samym szanse na zrealizowanie celu uzyskiwania energii z OZE do 2020r. nałożonego nam przez Unię Europejską. Branża inwespO sytuacji na Rynku Energii Odnawialnej w Polsce na łamach magazynu Forbes mówi Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa Maciej Musiał.

Cały świat idzie w stronę dekarbonizacji. W ubiegłym roku nakłady na odnawialne źródła energii były dwa razy większe niż środki przeznaczone na źródła konwencjonalne. Ten światowy trend nie został jednak zaimplementowany do Polski. Kolejne ustawy i rozporządzenia wcielane w życie przez polski rząd hamują rozwój rynku odnawialnych źródeł energii , zniechęcając tym samym do inwestycji w realną wartość.

Skutkuje to wstrzymaniem planów producentów energii i inwestorów, co z kolei powoduje zastój w branży, oddalając tym samym szanse na zrealizowanie celu uzyskiwania energii z OZE do 2020r. nałożonego nam przez Unię Europejską.

Branża inwestycji w elektrownie wiatrowe z niecierpliwością czekała na ogłoszenie terminu aukcji energii z OZE, która odbędzie się 30 grudnia 2016r i z pewnością będzie przełomowym momentem i wyraźnym bodźcem prowadzącym do ponownego uruchomienia rynku.  Więcej na ten temat na łamach magazynu Forbes mówi Maciej Musiał – Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa. http://www.forbes.pl/aukcja-energii-z-odnawialnych-zrodel,wideo,209154,1,1.html

Dodaj komentarz

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00