Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

W jakim kierunku zmierza polska energetyka?

06/12/2016

O sytuacji na Rynku Energii Odnawialnej w Polsce na łamach magazynu Forbes mówi Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa Maciej Musiał. Cały świat idzie w stronę dekarbonizacji. W ubiegłym roku nakłady na odnawialne źródła energii były dwa razy większe niż środki przeznaczone na źródła konwencjonalne. Ten światowy trend nie został jednak zaimplementowany do Polski. Kolejne ustawy i rozporządzenia wcielane w życie przez polski rząd hamują rozwój rynku odnawialnych źródeł energii , zniechęcając tym samym do inwestycji w realną wartość. Skutkuje to wstrzymaniem planów producentów energii i inwestorów, co z kolei powoduje zastój w branży, oddalając tym samym szanse na zrealizowanie celu uzyskiwania energii z OZE do 2020r. nałożonego nam przez Unię Europejską. Branża inwespO sytuacji na Rynku Energii Odnawialnej w Polsce na łamach magazynu Forbes mówi Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa Maciej Musiał.

Cały świat idzie w stronę dekarbonizacji. W ubiegłym roku nakłady na odnawialne źródła energii były dwa razy większe niż środki przeznaczone na źródła konwencjonalne. Ten światowy trend nie został jednak zaimplementowany do Polski. Kolejne ustawy i rozporządzenia wcielane w życie przez polski rząd hamują rozwój rynku odnawialnych źródeł energii , zniechęcając tym samym do inwestycji w realną wartość.

Skutkuje to wstrzymaniem planów producentów energii i inwestorów, co z kolei powoduje zastój w branży, oddalając tym samym szanse na zrealizowanie celu uzyskiwania energii z OZE do 2020r. nałożonego nam przez Unię Europejską.

Branża inwestycji w elektrownie wiatrowe z niecierpliwością czekała na ogłoszenie terminu aukcji energii z OZE, która odbędzie się 30 grudnia 2016r i z pewnością będzie przełomowym momentem i wyraźnym bodźcem prowadzącym do ponownego uruchomienia rynku.  Więcej na ten temat na łamach magazynu Forbes mówi Maciej Musiał – Dyrektor Zarządzający Spółki Pracownia Finansowa. http://www.forbes.pl/aukcja-energii-z-odnawialnych-zrodel,wideo,209154,1,1.html

Dodaj komentarz

Przeczytaj także

inwestowanie w wiatraki

Pracownia Finansowa prowadzi obecnie sprzedaż udziałów w wyjątkowym projekcie – Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15. Dlaczego aktualnie zdecydowaliśmy się wybrać właśnie tę inwestycję?

Inwestycje w wiatraki

Jesteśmy dziś świadkami zmian, do których dojrzewamy, ponieważ nie mamy innego wyjścia. Zmiany klimatu, do których doprowadziły zanieczyszczenia spowodowane działalnością człowieka są faktem, przed którym nie da się uciec.

Inwestycja w nieruchomości

Warszawa jest bardzo dobrym, stabilnym rynkiem, jeśli chodzi o nieruchomości. My inwestycje w nieruchomości rozwijamy na Targówku. Dlaczego tam?

Inwestowanie w wiatraki

Dzień Otwarty pierwszego w Polsce obywatelskiego parku wiatrowego, zorganizowany przez Pracownię Finansową, na który przyszło ponad 100 osób, uważamy za udany!

28 lipca godz. 20:00 21 lipca godz. 20:00