Uroczystość przyznania tytułu “Etyczna Firma”

Miejsce spotkania:Warszawa

Data spotkania:22.03.2016 r.

 

22 marca będziemy obecni na uroczystości przyznania tytułu Etyczna Firma, której organizatorem jest Puls Biznesu. Tego wieczoru zostanie wyłoniona najbardziej etyczna firma roku. Do udziału w konkursie zapraszane są wszystkie przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce a podstawowym kryterium uczestnictwa jest prowadzenie działalności biznesowej z uwzględnieniem wartości etycznych, w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy, wykazując dużą aktywność w tym obszarze. 

Obserwując rynki na całym świecie nie sposób nie zauważyć jak ważnym czynnikiem w procesie kształtowania renomy marki i firmy są działania CSR ( Społeczna Odpowiedzialność Biznesu ).

Dlaczego jest to tak ważne? Większość firm ma dziś świadomość tego iż aby funkcjonować w przyjaznym środowisku biznesowym powinna dbać o swoje otoczenie. Jesteśmy jednym z wielu uczestników rynku a więc powinniśmy podejmować działania w oparciu o współpracę z jego pozostałymi graczami a nie ich kosztem. Dbałość jedynie o interesy własne w dłuższej perspektywie nie pomaga, może jedynie zaszkodzić. Dzięki zaangażowaniu w sprawy społeczne oraz szacunku wobec innych firm, przedsiębiorcy mogą  wzmocnić reputację swoich firm a w efekcie zwiększyć zyski. Uwzględniająca zasady etycznego postępowania firma jest znacznie lepiej postrzegana nie tylko przez pozostałych graczy lecz również przyciąga bardziej wartościowych pracowników o podobnych normach postępowania. 

Przeczytaj także

10.10 godz. 20:00 03.10 godz. 20:00 Zobacz więcej