Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Lubimy ludzi, więc pomagamy

11/12/2017

Lubimy ludzi, więc chętnie pomagamy włączając się w wybrane akcje charytatywne. Wybrane, ponieważ lubimy pomagać mądrze i zawsze weryfikujemy wszystkie informacje na temat realizowanego programu pomocy. Do jednego z takich działań, względem których nie mamy najmniejszych zastrzeżeń jest Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka działa już od 2001 roku i funkcjonuje w oparciu o system łączący rodziny w potrzebie z darczyńcami. System daje szansę na zmianę ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej z przyczyn niezależnych od siebie. Potrafią sobie radzić sami, ale potrzebują tego dodatkowego impulsu, aby wstać porządnie na nogi, a ich życie mogło chociaż zbliżyć się do podstawowego poziomu. Wolontariusze ze szczególną dbałością weryfikują sytuację każdego domu włączonego do programu, odwiedzają ludzi w ich miejscach zamieszkania i starają się z nimi pracować.

Historia rodziny, której pomógł zespół Pracowni Finansowej, to historia babci sprawującej opiekę nad dwiema wnuczkami w wieku 8 i 3 lata. Tragedia rodzinna spowodowała, że kobieta zaczęła chorować na depresję, straciła stałe zatrudnienie, a sytuacja mocno wpłynęła na relacje rodzinne. Mimo przeciwności losu babcia nie poddaje się i próbuje polepszyć sytuację rodziny. Przeszła terapię, szuka dorywczej pracy i marzy o powrocie do normalności.

Do potrzeb rodziny zaliczało się łóżko dla starszej wnuczki, na którego zapewnienie nie pozwalała obecna sytuacja finansowa rodziny, a także nowa lodówka na miejsce zepsutej. Zadbaliśmy również o biurko, artykuły szkolne dla ośmioletniej dziewczynki, która mimo ciężkiej sytuacji rodzinnej, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Ze względu na zbliżające się Święta pamiętaliśmy o świątecznych prezentach dla dzieci, a także podstawowych artykułach żywnościowych, środkach czystości i niezbędnym wyposażeniu domu.

Paczki dostarczyliśmy podczas FINAŁU akcji, zwanego też WEEKENDEM CUDÓW, przypadającym na dni 9-10 grudnia. Zachęcamy wszystkich do pomagania tym, dla których los nie był w życiu łaskawy, a rodzinie, dla której mogliśmy być wsparciem materialnym – życzymy spełnienia wszystkich marzeń i samych radosnych chwil!

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To nie tylko wyjątkowy czas bycia razem, ale również towarzyszące mu tradycje, wierzenia i zwyczaje. To magiczna pora, kiedy dzieją się rzeczy niezwykłe i spełniają się nawet najskrytsze marzenia – w te dni wszystko jest możliwe.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00