Polska – EEW23

Parametry inwestycji

Poziom bezpieczeństwa – Normalny
Prognozowana stopa zwrotu – 10% (rocznie)
Horyzont inwestycyjny – Bezterminowy
Inwestuj od – 48 tys. zł.

Inwestycja EEW23 to projekt budowy 80-metorwej elektrowni wiatrowej o mocy 1,5 MW. Turbina wyprodukowana przez światowego producenta GE została już zakupiona i przetransportowana do Polski. Postawiona zostanie w miejscowości Ciemniewko, aby tam produkować ekologiczną energię i wspierać walkę z zanieczyszczonym powietrzem, pracując jednocześnie na czysty zysk dla Inwestorów.

Czy inwestycje w wiatraki są odporne na kryzys?

Model inwestycyjny

Inwestujesz zgodnie z zasadami crowdfundingu udziałowego. Stajesz się Wspólnikiem w spółce celowej, utworzonej w celu realizacji tej konkretnej inwestycji, gdzie obejmujesz udziały. Umowa inwestycyjna formułuje zarówno przedmiot budowy elektrowni wiatrowej, jak również określa zasady generowania zysków z produkcji energii przez cały okres eksploatacji turbiny. Proces administracyjny i raportowania realizacji prowadzi Pracownia Finansowa, bez Twojego zaangażowania, natomiast możesz mieć wpływ na podejmowane decyzje.

Strategia inwestycyjna

Inwestycja została przygotowana z myślą o Inwestorach, którzy poszukują nowych możliwości generowania stałego dochodu pasywnego. W modelu crowdfundingowym Inwestorzy w pierwszym etapie finansują budowę elektrowni wiatrowej, aby w drugim etapie czerpać zyski z funkcjonowania przedsięwzięcia.

Dzięki już znanej, korzystnej cenie zakupu elektrowni wiatrowej z rynku wtórnego, spółka może generować atrakcyjne stopy zwrotu, nie korzystając z systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii, ani finansowania bankowego. Strategia zakłada również ewentualną, cykliczną wymianę turbiny na nową, nowocześniejszą i wydajniejszą, przy uwzględnieniu dostępnych w danej chwili możliwości finansowania. To sprawia, że rentowność i wartość spółki może rosnąć.

Webinar

Zapisz się na webinar LIVE z prezesem Pracowni Finansowej Tomaszem Wiśniewskim o inwestycjach w realną wartość. Uzyskasz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, bez wychodzenia z domu.

Zabezpieczenie inwestycji

Pracownia Finansowa umożliwia inwestowanie w systemie crowdfundingowym w projekty, które posiadają konkretną wartość materialną. Przedmiot umowy inwestycyjnej, czyli elektrownia wiatrowa, sama w sobie stanowi zabezpieczenie inwestycji, gdyż jest ewidencjonowana jako majątek spółki.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tej inwestycji już teraz? Zamów kontakt

13.06 godz. 20:00 20.06 godz. 20:00 Zobacz więcej