Polska – EEW14​

Inwestycja EEW14 to projekt budowy 105-metrowej elektrowni wiatrowej Vestas V90 o mocy 2MW. Projekt posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Elektrownia postawiona zostanie w miejscowości Łazisko w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego, aby tam produkować ekologiczną energię i wspierać walkę z zanieczyszczonym powietrzem, pracując jednocześnie na czysty zysk dla Inwestorów.

Parametry inwestycji

Poziom bezpieczeństwa – Normalny
Prognozowana stopa zwrotu – 17,3% (rocznie)
Horyzont inwestycyjny – Bezterminowy
Inwestuj od – 54,5 tys. zł

Parametry inwestycji VIP

Poziom bezpieczeństwa – Normalny
Prognozowana stopa zwrotu – 19% (rocznie)
Horyzont inwestycyjny – Bezterminowy
Inwestuj od – 297 tys. zł.

Czy inwestycje w wiatraki są odporne na kryzys?

Model inwestycyjny

Inwestujesz zgodnie z ideą crowdfundingu udziałowego. Stajesz się Wspólnikiem w spółce celowej, utworzonej w celu realizacji tej konkretnej inwestycji, gdzie obejmujesz udziały. Umowa inwestycyjna formułuje zarówno przedmiot budowy elektrowni wiatrowej, jak również określa zasady generowania zysków z produkcji energii przez cały okres eksploatacji turbiny. Proces nadzoru nad realizacją prowadzi grupa INWE, bez Twojego zaangażowania, natomiast posiadasz prawo osobistej kontroli i możesz mieć wpływ na podejmowane decyzje.

Strategia inwestycyjna

Inwestycja została przygotowana z myślą o Inwestorach, którzy poszukują nowych możliwości generowania stałego dochodu pasywnego. W modelu crowdfundingowym Inwestorzy finansują budowę elektrowni wiatrowej, aby czerpać zyski z funkcjonowania przedsięwzięcia.

V90 słyną z wydajności i bezawaryjności, co potwierdzają projekty grupy kapitałowej INWE, w których eksploatowane są takie maszyny, a ich dostępność sięga 99,5% dni w roku! Strategia zakłada również ewentualną, cykliczną wymianę turbiny na nową, nowocześniejszą i wydajniejszą, przy uwzględnieniu dostępnych w danej chwili możliwości finansowania. To sprawia, że rentowność i wartość spółki może rosnąć.

Sytuacja rynkowa

Hurtowe ceny pelletu tylko w ostatnich dniach wzrosły z 900 do 1 300 zł za tonę, co podnosi rentowność projektu do ok. 14% rocznie. Przy tym rocznie zużycie pelletu rośnie w Polsce o 25%, a w Europie o 7-8%.

Inwazja Rosji na Ukrainę także nie pozostaje obojętna dla tego typu biznesu. Dotychczas Rosja dostarczała 2,5 mln ton, a Białoruś 0,5 mln ton tego surowca (z 25 mln ton całego obrotu) do Europy rocznie. W związku z sankcjami dostawa została wstrzymana, więc zarówno rośnie zapotrzebowanie, jak i spada podaż, co wpływa na wzrost cen. Szacuje się, że jest to trend długoterminowy.

Dodatkowo pellet będzie zastępował inne nośniki energii jak drożejący gaz czy prąd.

Udziały w tego typu przedsięwzięciu można będzie sprzedać choćby po roku działalności, po cenach wyższych w przypadku wzrostu rentowności. Mogą one skutecznie ochronić kapitał przed inflacją.

Webinar

Zapisz się na webinar LIVE z prezesem Pracowni Finansowej Tomaszem Wiśniewskim o inwestycjach w realną wartość. Uzyskasz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, bez wychodzenia z domu.

Zabezpieczenie inwestycji

Pracownia Finansowa umożliwia inwestowanie w systemie crowdfundingowym w projekty, które posiadają konkretną wartość materialną. Inwestor, jako wspólnik staje się pośrednio właścicielem majątku spółki w skład którego wchodzi turbina, infrastruktura towarzysząca, ale i wartości niematerialne, jak umowy, czy koncesje.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tej inwestycji już teraz? Zamów kontakt

12.07 godz. 20:00 28.06 godz. 20:00 05.07 godz. 20:00