Pracownia Finansowa Liderem Biznesu 2022

Podczas uroczystej Gali ‘Liderzy Przyszłości i Firmy Rodzinne’, która odbyła się w dniu 1 kwietnia 2022 w hotelu Bristol w Warszawie, Pracownia Finansowa otrzymała nagrodę w kategorii Lider Biznesu. Statuetkę z rąk Mileny Gołdy, redaktor naczelnej CEOWORLD MAGAZINE, organizatora wydarzenia, odebrał osobiście prezes Pracowni Finansowej Tomasz Wiśniewski.

Wydarzenie, współorganizowane wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, pod patronatem medialnym Forbes Polska, było okazją do wymiany przemyśleń na temat definicji ‘Lidera Przyszłości’. Podczas panelu dyskusyjnego, obok prezesa Pracowni Finansowej, wypowiadali się m.in. Agustin Egurrola oraz Małgorzata Rozenek-Majdan. W Gali wzięli udział także Investment Managerowie Pracowni Finansowej – Małgorzata Rosiak, Piotr Rusinowski i Ewelina Kożuchowska.

Kim jest lider przyszłości?

Tomasz Wiśniewski: Dla mnie lider przyszłości to ktoś, kto twardo stąpa po ziemi, budując silne podstawy do przetrwania w przyszłości, mimo zmieniających się warunków. Powinien potrafić zachować zimną krew i umieć spojrzeć na wyzwania w biznesie z szerszej perspektywy. Kluczem jest umiejętnie dobrany zespół współpracowników, których obdarza się zaufaniem i wierzy w ich kompetencje, aby móc delegować część obowiązków i decyzji biznesowych.

Jakie wyzwania i szanse ma dziś lider jutra?

Tomasz Wiśniewski: Coraz mniejsza przewidywalność przyszłości powoduje, że niezbędnym staje się myślenie nieszablonowe. Należy brać pod uwagę większe spektrum czynników, które będą wpływać na organizację. Umiejętność chłonięcia i analizowania coraz większej liczby informacji oraz oceny ich wiarygodności będzie kluczowa, podobnie jak wypracowanie dostępu do wiarygodnych źródeł. Lider przyszłości powinien umieć zabezpieczyć organizację na przyszłość, która jest coraz mniej przewidywalna.

Liderzy Przyszłości w słusznej sprawie

Partnerem towarzyszącym Milenie Gołdzie w prowadzeniu Gali był Zygmunt Chajzer. Wśród wyróżnionych, poza przedstawicielami firm rodzinnych, znalazły się także gwiazdy polskiego show-biznesu. Za swoje działania nagrody odebrali m.in. Radosław Majdan, Ewa Chodakowska z mężem Lefterisem Kavoukisem, Agustin Egurrola, Paweł Korzeniowski oraz Joanna Przetakiewicz. Na scenie można było podziwiać występ artystek z Ukrainy w zespole „Z Lasu”, a po części oficjalnej odbyła się licytacja charytatywna, podczas której zebrano 60 tysięcy złotych na wsparcie podopiecznych Fundacji Honor Pomagania Dzieciom. Kwota zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom i sierotom z Ukrainy.

Przeczytaj także

10.10 godz. 20:00 03.10 godz. 20:00 Zobacz więcej