Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Pracownia Finansowa Liderem Biznesu 2022

22/04/2022

Podczas uroczystej Gali ‘Liderzy Przyszłości i Firmy Rodzinne’, która odbyła się w dniu 1 kwietnia 2022 w hotelu Bristol w Warszawie, Pracownia Finansowa otrzymała nagrodę w kategorii Lider Biznesu. Statuetkę z rąk Mileny Gołdy, redaktor naczelnej CEOWORLD MAGAZINE, organizatora wydarzenia, odebrał osobiście prezes Pracowni Finansowej Tomasz Wiśniewski.

Wydarzenie, współorganizowane wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, pod patronatem medialnym Forbes Polska, było okazją do wymiany przemyśleń na temat definicji ‘Lidera Przyszłości’. Podczas panelu dyskusyjnego, obok prezesa Pracowni Finansowej, wypowiadali się m.in. Agustin Egurrola oraz Małgorzata Rozenek-Majdan. W Gali wzięli udział także Investment Managerowie Pracowni Finansowej – Małgorzata Rosiak, Piotr Rusinowski i Ewelina Kożuchowska.

Kim jest lider przyszłości?

Tomasz Wiśniewski: Dla mnie lider przyszłości to ktoś, kto twardo stąpa po ziemi, budując silne podstawy do przetrwania w przyszłości, mimo zmieniających się warunków. Powinien potrafić zachować zimną krew i umieć spojrzeć na wyzwania w biznesie z szerszej perspektywy. Kluczem jest umiejętnie dobrany zespół współpracowników, których obdarza się zaufaniem i wierzy w ich kompetencje, aby móc delegować część obowiązków i decyzji biznesowych.

Jakie wyzwania i szanse ma dziś lider jutra?

Tomasz Wiśniewski: Coraz mniejsza przewidywalność przyszłości powoduje, że niezbędnym staje się myślenie nieszablonowe. Należy brać pod uwagę większe spektrum czynników, które będą wpływać na organizację. Umiejętność chłonięcia i analizowania coraz większej liczby informacji oraz oceny ich wiarygodności będzie kluczowa, podobnie jak wypracowanie dostępu do wiarygodnych źródeł. Lider przyszłości powinien umieć zabezpieczyć organizację na przyszłość, która jest coraz mniej przewidywalna.

Liderzy Przyszłości w słusznej sprawie

Partnerem towarzyszącym Milenie Gołdzie w prowadzeniu Gali był Zygmunt Chajzer. Wśród wyróżnionych, poza przedstawicielami firm rodzinnych, znalazły się także gwiazdy polskiego show-biznesu. Za swoje działania nagrody odebrali m.in. Radosław Majdan, Ewa Chodakowska z mężem Lefterisem Kavoukisem, Agustin Egurrola, Paweł Korzeniowski oraz Joanna Przetakiewicz. Na scenie można było podziwiać występ artystek z Ukrainy w zespole „Z Lasu”, a po części oficjalnej odbyła się licytacja charytatywna, podczas której zebrano 60 tysięcy złotych na wsparcie podopiecznych Fundacji Honor Pomagania Dzieciom. Kwota zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom i sierotom z Ukrainy.

Przeczytaj także

Gdybyśmy mieli wybrać inwestycyjne słowo roku 2021 to wśród rywalizujących znalazłyby się m.in. kryzys, inflacja, podwyżka. Na ostatnie szczególny wpływ miał wzrost cen energii elektrycznej, który jest utrapieniem gospodarstw domowych, ale zadziałał na korzyść przedsiębiorców inwestujących w energetykę odnawialną. Jak poradziły sobie w zeszłym roku inwestycje crowdfundingowe z portfolio Pracowni Finansowej? Przedstawiamy wyniki.

Ostatni kwartał 2021 roku był czasem intensywnych wypłat do Inwestorów elektrowni wiatrowej Synergia3. Od października do końca grudnia zrealizowano wypłaty na łączną kwotę ponad 166 tysięcy złotych na rzecz udziałowców tej inwestycji.

Rok 2021 był bardzo intensywnym czasem w inwestycjach crowdfundingowych z kolejnymi rekordami. Za co szczególnie pamiętać będziemy rok 2021? Odpowiedź znajdziecie w filmie z podsumowaniem roku w inwestycjach grupowych PF. Zapraszamy na Rewind 2021 i dziękujemy naszym Inwestorom za zaufanie!

Wyrażamy solidarność z ofiarami inwazji rosyjskiej na Ukrainę i wspólnie z pracownikami wspieramy poszkodowanych jej skutkami. Działamy na różnych szczeblach, przekazujemy pomoc finansową, dostarczamy potrzebne rzeczy i sprzęt, oddajemy krew oraz udzielamy się jako wolontariusze do czego wszystkich zachęcamy.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00