Pracownia Finansowa łączy przyjemne z pożytecznym i wspiera ekologię na Saskiej Kępie

Pełne słońce i jego promienie tańczące na tarasie, stół obficie zastawiony owocami, lemoniada gasząca pragnienie, uśmiechnięte twarze pracowników i ręce gotowe do pracy, która jest przyjemnością, integruje i ma nadrzędny cel – ekologiczny. Brzmi bajkowo, ale wydarzyło się naprawdę w warszawskim biurze przy ulicy Londyńskiej.

Pracownia Finansowa realizując politykę odpowiedzialnego biznesu, stara się w każdy możliwy sposób edukować i wprowadzać w życie działania związane z ekologią. Ochrona środowiska jest bardzo ważna, dlatego zwiększamy świadomość pracowników oraz lokalnej społeczności w aspekcie tego jak duże znaczenie ma nasze postępowanie.

Z racji tego, że Pracownia Finansowa od początku istnienia, inwestuje w dobre relacje w zespole i kładzie duży nacisk na wspieranie działań proekologicznych, bardzo chętnie włączyliśmy się do akcji: „Saska Kępa w kwiatach”.  I tak 18 sierpnia w ramach konkursu, którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy, samodzielnie stworzyliśmy naszą kwiecistą szkółkę na tarasie. Rośliny, które zostały wybrane do akcji nie były przypadkowe, a projekt był okazją do uzupełnienia wiedzy współpracowników w zakresie pożyteczności pszczół oraz tego jakie rośliny mogą poprawić ich funkcjonowanie w wielkim mieście.

Niesamowicie pachnąca lawenda, kolorowy wrzos i różnorodne byliny miododajne, zapraszają pszczoły na ucztę. Nie dość, że pięknie ozdabiają taras, to dodatkowo będą pożyteczne w dostarczaniu surowca do produkcji miodu. Oprócz adekwatnych roślin jest również domek dla owadów, w którym schronienie znajdą właśnie m.in. pszczoły. Nie jest nam obojętny problem, jaki kryzys klimatyczny stwarza tej populacji na całym świecie, co w oczywisty sposób wpływa również na nasze zdrowie i bezpieczeństwo żywnościowe.

Konkurs „Saska Kępa w kwiatach” organizowany jest od 1995 roku. Podkreśla ciągłość i tożsamość pielęgnowaną na Saskiej Kępie. Współfinansuje go Dzielnica Praga-Południe Miasta Stołecznego Warszawy. Projekt wpisuję się w naszą misję CSR-ową, którą jest tytuł najbardziej ekologicznej firmy inwestycyjnej w Polsce. Zarówno pod względem projektów inwestycyjnych w portfolio, edukacji zespołu związanej z odpowiedzialnością ekologiczną, jak i naszego zaangażowania w akcje, które realnie wpływają na stan środowiska.

Przeczytaj także

13.06 godz. 20:00 20.06 godz. 20:00 Zobacz więcej