Pracownia Finansowa dba o ekologię wspólnie z Inwestorami

Wierzymy, że każdy mały krok wielką jest wygraną. Działania na rzesz środowiska są dla nas bardzo ważne, dlatego z okazji Dnia Inwestora Pracowni Finansowej zorganizowaliśmy akcję „Sadzimy las”. W ramach przedsięwzięcia wspólnie z Inwestorami posadziliśmy 50 drzew.

Pracownia Finansowa posadziła las z Inwestorami

5 października 2019 roku odbyło się niezwykle ważne dla naszej firmy wydarzenie – doroczny Dzień Inwestora Pracowni Finansowej. Obchody odbyły się w wyjątkowej, zakopiańskiej inwestycji deweloperskiej w Kościelisku, przy ulicy Nędzy Kubińca. Jest to jeden z flagowych projektów nieruchomości, zrealizowanych w ramach działań Grupy Pracownia Finansowa.

Tego dnia pragnęliśmy nie tylko uczcić dotychczasowe osiągnięcia firmy wraz z Inwestorami, ale też zrealizować wspólnie działania na rzecz środowiska. Nasi Partnerzy mieli okazję obejrzeć na żywo nieruchomość VIP, ale także wziąć udział w zorganizowanej przez nas akcji „Sadzimy las”. Na terenie inwestycji zazieleniło się od drzewek, które wspólnie tam ulokowaliśmy. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy dołożyć cegiełkę do dbałości o środowisko.

Jak Pracownia Finansowa działa na rzecz środowiska?

Wytrzymałość naszej Planety jest ograniczona. Przekroczenie granic tej wytrzymałości spowoduje znaczące ryzyko destabilizacji naturalnej równowagi ekologicznej, w której przyszło żyć człowiekowi. Globalne ocieplenie i zmiany klimatu, spadek bioróżnorodności i wymieranie gatunków, nadmiar azotu i fosforu, nasycenie atmosfery aerozolami czy nowe substancje, które mogą stać się zagrożeniem dla biosfery, to niektóre z problemów współczesnego świata. Nie na wszystkie z nich mamy wpływ. Pracownia Finansowa dokłada jednak wszelkich starań, by prowadzić działania, które będą wspierały utrzymanie równowagi w środowisku.

Już na etapie budowania biznesowej strategii Pracowni Finansowej uwzględniliśmy interesy społeczne i ochronę środowiska. Nie tylko prowadzimy inwestycje, które w jak najmniejszym stopniu będą wpływały negatywnie na środowisko, ale też stawiamy na rozwój proekologicznych działań. W każdej inwestycji deweloperskiej pozostawiamy możliwie maksymalną liczbę drzew, które znajdowały się na zakupionej działce i zawsze dosadzamy nowe. Propagujemy wiedzę na temat inwestycji bezpiecznych dla środowiska (np. organizując webinaria), budujemy ekologiczne elektrownie wiatrowe i organizujemy akcje sprzyjające utrzymaniu równowagi przyrodniczej (np. jak wspomniana akcja „Sadzimy las”).

Dlaczego Pracownia Finansowa angażuje się w działania proekologiczne?

Zaangażowanie w obszar środowiska naturalnego ma dla nas ogromne znaczenie. Prowadzimy społecznie odpowiedzialny biznes, w który pragniemy też angażować naszych Inwestorów. Wierzymy, że wspólne działania przyczynią się do poprawy sytuacji otaczającego nas świata. Ten niestety jest silnie narażony na destrukcję i choć głośno się o tym mówi, wciąż podlega dewastacji ze strony ludzkości. Smog, masowe wymieranie pszczół, oceany pełne plastiku, topniejące lodowce – konsekwencje można by jeszcze długo wymieniać. Warto jednak pamiętać, że te nie tylko źle wpływają na Planetę, ale mają też swoje negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia. Musimy pamiętać, że degradacja środowiska przyrodniczego odbywa się na różnych poziomach i zależy przede wszystkim od rodzaju działalności człowieka. Najczęściej jednak niebezpieczeństwo zaczynamy dostrzegać dopiero wówczas, gdy środowisko nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z zanieczyszczeniami i odzyskać pierwotnego kształtu Skoro trzeba zasadzić las wielkości Stanów Zjednoczonych, żeby uratować planetę, to nie mamy czasu do stracenia.

Pracownia Finansowa już teraz dokłada wszelkich starań, by chronić środowisko przyrodnicze. Nie czekamy, aż natura wystawi ludzkości czerwoną kartkę. Zachęcamy, by angażować się w działania proekologiczne razem z nami. Akcja „Sadzimy las” jest jednym z wielu przedsięwzięć, a kolejne już wkrótce. Zostań naszym Partnerem w walce o dobro Planety i dołącz do kolejnej inicjatywy!

Zobacz film

Przeczytaj także

10.10 godz. 20:00 03.10 godz. 20:00 Zobacz więcej