Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Ponad milion złotych wypłat do Inwestorów w październiku – inwestycje grupowe odporne na kryzys

10/11/2020

W samym październiku Grupa Pracownia Finansowa zrealizowała ponad milion złotych wypłat na rzecz Inwestorów. Inwestycje grupowe cieszą się coraz większą popularnością, a niewątpliwie przyczynia się do tego aktualna sytuacja, która wróży kryzys gospodarczy. Widmo szalejącej inflacji nie ma jednak wpływu na realizację wypłat do Inwestorów z grupowych inwestycji w realną wartość.

W projekcie deweloperskim PFN Capital, ze stałą, gwarantowaną umową stopą zwrotu, Inwestorzy po raz czwarty w tym roku otrzymali kwartalną wypłatę odsetek w wysokości 139.000 zł. Dodatkowo, Inwestorzy, którzy zakończyli swój udział w projekcie, otrzymali zwrot środków w wysokości łącznie 400.000 zł. W ich miejsce przystąpili kolejni pożyczkodawcy. Pracownia Finansowa dba o to, aby w tej spółce nie przekraczać poziomu zaangażowanego kapitału powyżej 10 mln. zł. Przy czym na bezpieczeństwo inwestycji bezpośrednio wpływa fakt, że wartość majątku spółki przekracza 16 mln. zł.

W projektach deweloperskich, prowadzonych w formie spółek celowych, które pojawiają się w ofercie średnio co 2 m-ce, udziały rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Najlepszym potwierdzeniem jest jeden z ostatnich projektów – osiedle PFN SPARK, której finansowanie zamknięto w czasie krótszym niż miesiąc, a proces realizacji inwestycji już się rozpoczął. Z końcem października do portfolio dołączyły 2 nowe projekty deweloperskie realizowane w Warszawie – Kołowa 36 i drugi etap finansowania inwestycji CZ20, przy ul. Człuchowskiej na warszawskiej Woli. Projekt K36 jest prowadzony w formie sp. z o.o. z finansowaniem udzielanym przez wspólników w formie pożyczki, co jest nowością, wprowadzoną, aby złagodzić skutki planowanego przez Rząd podwójnego opodatkowania spółek komandytowych. Inwestycja CZ20 to projekt VIP, z progiem wejścia 1mln. zł i prognozowaną stopą zwrotu na poziomie 19%.

W tego typu projektach, które z założenia trwają po kilkanaście miesięcy, rzadko zdarza się, że Inwestorzy muszą wyjść z inwestycji przed jej zakończeniem. Takie sytuacje mają miejsce np. z przyczyn losowych, a Pracownia Finansowa kierując się zawsze dobrem Inwestorów, wdrożyła rozwiązania, które to umożliwiają. W październiku z tej możliwości skorzystali Wspólnicy, którzy otrzymali zwrot zainwestowanych środków w wysokości 290.000 zł, a na ich miejsce w bardzo krótkim czasie dołączyli do projektów nowi Udziałowcy.

Inwestycje w elektrownie wiatrowe również realizują zyski mimo pandemii. W inwestycji OZE zlokalizowanej w miejscowości Ślepkowo i produkującej zieloną energię od 2016 roku, zrealizowano odkup 10% udziałów w ramach mechanizmu proporcjonalnego umarzania. Spółka wypłaciła w sumie 380.000 zł. co daje ubruttowioną, roczną stopę zwrotu na poziomie blisko 9% rocznie.  Projekt ten został sfinansowany bez kredytu bankowego, w 100% z kapitału własnego wniesionego przez Inwestorów do spółki.

Wyniki cieszą tym bardziej, że jest to mała elektrownia wiatrowa Enercon E40 o mocy zaledwie 600kW. Dodatkowym wyzwaniem dla rentowności projektu był tegoroczny lockdown, który spowodował okresowy spadek zapotrzebowania na energię i co za tym idzie obniżenie jej ceny. W długiej perspektywie eksperci przewidują jednak systematyczny wzrost cen energii, dlatego warto zapoznać się z pozostałymi projektami OZE w aktualnym portfolio, a zainteresowanych inwestowaniem w elektrownie wiatrowe zapraszamy również na webinar LIVE prowadzony przez wiceprezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego REJESTRACJA >>

Przeczytaj także

Trudny czas za nami, ale jak się okazuje również przed nami. Pandemia spowodowana koronawirusem sprawiła, że rynek finansowy wywrócił się do góry nogami. Wiele osób widząc jak niepewne czasy nas czekają postanowiło przetrzymać swoje nadwyżki finansowe, między innymi na kontach oszczędnościowych – które w rzeczywistości generują straty. Jak zatem odnaleźć się w obecnej sytuacji na świecie i w co zainwestować, aby nie dać się inflacji?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa, z którą nadal mierzy się cały świat, sprawiła, że gospodarka stanęła w obliczu wielkiej niepewności. Nadciągający kryzys przyniósł widmo spadku wartości pieniądza w wyniku inflacji, a więc inwestorzy zaczęli poszukiwać możliwości zabezpieczenia swoich nadwyżek finansowych. Z pomocą przyszły inwestycje grupowe Pracowni Finansowej.

Prowadząc politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie, od początku podkreślano w Grupie Pracownia Finansowa jak istotną rolę w całym procesie inwestycyjnym odgrywa odpowiednia edukacja. Ponieważ bezpieczne inwestowanie, to jedno z głównych zagadnień, na którym skupiają się inwestorzy indywidualni w obecnych czasach, a najbezpieczniej inwestuje się, gdy posiada się odpowiednią wiedzę finansową, to już teraz zapraszamy do Akademii Inwestowania Pracowni Finansowej.

w co zainwestować inwestycje alternatywne inwestycje nieruchomości PRacownia Finansowa Tomasz Kopiszka

Pandemia koronawirusa ewoluowała rynek nieruchomości, który bardzo dobrze poradził sobie w czasach lockdownu, a Polacy dostrzegli wartości posiadania domu z ogródkiem, przystosowanego do pracy z domu, nauki zdalnej oraz życia w wyjątkowych okolicznościach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jest to jeden z tych obszarów gospodarki, które od wielu lat są uznawane za jedne z najmniej odczuwających skutki ewentualnego kryzysu.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00