Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Ponad 166 tys. zł. wypłat do Inwestorów elektrowni wiatrowej Synergia3

10/02/2022

Ostatni kwartał 2021 roku był czasem intensywnych wypłat do Inwestorów elektrowni wiatrowej Synergia3. Od października do końca grudnia zrealizowano wypłaty na łączną kwotę ponad 166 tysięcy złotych na rzecz udziałowców tej inwestycji.

Projekt uruchomiony został w czerwcu 2016 r., w oparciu o stary system wsparcia – tzw. Zielone Certyfikaty, bez kredytu bankowego, w 100% finansowany z kapitału własnego wniesionego przez Inwestorów do spółki. W ramach inwestycji wybudowano bezprzekładniową turbinę Enercon E40 o mocy 600kW. Jest to najmniejsza spośród elektrowni wiatrowych grupy INWE, ale za to bardzo wydajna. Turbina za zeszły rok utrzymywała relatywnie wysoką dostępność – 93,2%, podczas gdy dostępność dla tego typu turbin – z rynku wtórnego, powinna mieścić się w przedziale 85 – 90%. Elektrownia znajduje się w okolicach Płocka, w lokalizacji o wysokim poziomie wietrzności, co przekłada się na sukcesy projektu.

To już kolejna transza wypłaty do Inwestorów w projekcie Synergia 3, w roku 2021. Zgodnie z strategią inwestycji, Inwestorzy najpierw otrzymują wypłaty na zasadzie zwrotu zainwestowanego kapitału. Jest to bardzo atrakcyjny dla Inwestorów model biznesowy, który eliminuje konieczność odliczania podatku od zysków kapitałowych przez okres wypłat związanych ze zwrotem zainwestowanego kapitału i umożliwia wypłaty częściej niż raz w roku.

Wraz ze wzrostem cen energii może rosnąć rentowność elektrowni, a tym samym wartość posiadanych udziałów. Lądowa energetyka wiatrowa nadal pozostaje największym w Polsce segmentem OZE pod względem mocy zainstalowanej produkcji energii elektrycznej.

Chcesz otrzymać więcej informacji?

Zarejestruj się na webinar LIVE prowadzony przez prezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego i dowiedz się jak zarabiać pasywnie na projektach elektrowni wiatrowych z ochroną przed inflacją TUTAJ >>

Przeczytaj także

W dniu 24 listopada na PGE Narodowym odbyła się konferencja pt. ‘Jak zarabiać na wzrostach w e-commerce’. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm specjalizujących się w obszarach wspierających rozwój biznesu e-commerce w Polsce i na świecie. Była to także okazja do przybliżenia uczestnikom innowacyjnego projektu inwestycyjnego Net-Pocket. Pierwszej start-upowej inwestycji grupy INWE z branży e-commerce w portfolio Pracowni Finansowej.

Jeszcze na początku tego roku Pracownia Finansowa znalazła się w gronie laureatów Programu Najwyższa Jakość Quality International. Nagroda została przyznana w kategorii QI services – najwyższa jakość obsługi inwestycji grupowych. Ostatniego dnia listopada, podczas Europejskiego Forum Biznesu, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród, a Złote Godło osobiście odebrał prezes Pracowni Finansowej Tomasz Wiśniewski.

Pracownia Finansowa jak co roku wzięła udział w jednej z akcji charytatywnych w okresie świątecznym. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć akcję Święty Mikołaj dla Seniora. Trafiły do nas trzy listy od Seniorów i z wielką przyjemnością spełniliśmy ich marzenia.

W obliczu pogarszającego się stanu środowiska naturalnego oraz coraz gorszej jakości powietrza, korzyści płynących z OZE już nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Ekologiczne inwestycje stają się potrzebą nowego świata, dlatego do portfolio Pracowni Finansowej obok energetyki wiatrowej dołącza fotowoltaika. Nowa inwestycja może stanowić stabilne źródło zysku z uwzględnieniem ochrony kapitału przed inflacją.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00