Ponad 166 tys. zł. wypłat do Inwestorów elektrowni wiatrowej Synergia3

Ostatni kwartał 2021 roku był czasem intensywnych wypłat do Inwestorów elektrowni wiatrowej Synergia3. Od października do końca grudnia zrealizowano wypłaty na łączną kwotę ponad 166 tysięcy złotych na rzecz udziałowców tej inwestycji.

Projekt uruchomiony został w czerwcu 2016 r., w oparciu o stary system wsparcia – tzw. Zielone Certyfikaty, bez kredytu bankowego, w 100% finansowany z kapitału własnego wniesionego przez Inwestorów do spółki. W ramach inwestycji wybudowano bezprzekładniową turbinę Enercon E40 o mocy 600kW. Jest to najmniejsza spośród elektrowni wiatrowych grupy INWE, ale za to bardzo wydajna. Turbina za zeszły rok utrzymywała relatywnie wysoką dostępność – 93,2%, podczas gdy dostępność dla tego typu turbin – z rynku wtórnego, powinna mieścić się w przedziale 85 – 90%. Elektrownia znajduje się w okolicach Płocka, w lokalizacji o wysokim poziomie wietrzności, co przekłada się na sukcesy projektu.

To już kolejna transza wypłaty do Inwestorów w projekcie Synergia 3, w roku 2021. Zgodnie z strategią inwestycji, Inwestorzy najpierw otrzymują wypłaty na zasadzie zwrotu zainwestowanego kapitału. Jest to bardzo atrakcyjny dla Inwestorów model biznesowy, który eliminuje konieczność odliczania podatku od zysków kapitałowych przez okres wypłat związanych ze zwrotem zainwestowanego kapitału i umożliwia wypłaty częściej niż raz w roku.

Wraz ze wzrostem cen energii może rosnąć rentowność elektrowni, a tym samym wartość posiadanych udziałów. Lądowa energetyka wiatrowa nadal pozostaje największym w Polsce segmentem OZE pod względem mocy zainstalowanej produkcji energii elektrycznej.

Chcesz otrzymać więcej informacji?

Zarejestruj się na webinar LIVE prowadzony przez prezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego i dowiedz się jak zarabiać pasywnie na projektach elektrowni wiatrowych z ochroną przed inflacją TUTAJ >>

Przeczytaj także

13.06 godz. 20:00 20.06 godz. 20:00 Zobacz więcej