Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Październik miesiącem wypłat zysków w Pracowni Finansowej

12/10/2019

Pracownia Finansowa inwestorzy opinie

Październik to kolejny z tych miesięcy w roku, które napełniają portfele inwestycyjne Inwestorów Pracowni Finansowej, a zarządzających poszczególnymi projektami inwestycyjnymi utwierdzają w przekonaniu o właściwie podjętych decyzjach i przyjętych strategiach.

Październik jest miesiącem oszczędzania i wygląda na to, że inwestorzy Pracowni Finansowej będą mieli co odłożyć. W tym miesiącu zbiegają się bowiem wypłaty zysku w kilku projektach, ze wszystkich branż w jakich Pracownia Finansowa prowadzi inwestycje. Wypłaty otrzyma 279 Inwestorów, na łączną kwotę przekraczającą 2 miliony złotych!

W wyniku sprzedaży kolejnych domów w inwestycji Ostródzka III (Osiedle Moments spółka PFN 2 wypłaci w październiku zaliczkę na poczet zysku. Zysk w całości zostanie wypłacony w tuż po zakończeniu realizacji IV etapu inwestycji. 15-ty października to także termin wypłat jednej z czterech, regularnych rat odsetkowych w projekcie PFN sk gdzie inwestorzy udzielali spółce deweloperskiej pożyczki ze stałym oprocentowaniem. Pracownia Finansowa planuje czasowo otwierać możliwość przystępowania nowych inwestorów do tego projektu, aby tak jak w chwili obecnej, powiększać bank ziemi Grupy PF, czyli nabywać grunty pod kolejne inwestycje w nieruchomości, doprowadzać do uzyskania pozwolenia na budowę i odsprzedawać z zyskiem.

Projekt inwestycyjny Ekologicznej Elektrowni Wiatrowej 15 wypłaci zaliczkę na poczet rocznej dywidendy, blisko 150 inwestorom będącym Wspólnikami w tej spółce. Inwestorzy już nadsyłają dyspozycje wypłaty. Zakończenie roku obrotowego w tym projekcie planowane jest na luty 2020 i wówczas zostanie wypłacona dywidenda za rok 2019, która szacowana jest na blisko 15%, chyba że wcześniej uda się uruchomić proces proporcjonalnego umarzania udziałów. Zysk za rok 2018 w październiku wypłaci również elektrownia EEW 8, która w wyniku poprawiającej się sytuacji w branży, rosnących cen certyfikatów i energii elektrycznej, wpływających korzystnie na inwestycje w elektrownie wiatrowe, wypracowała zysk, mimo nadrobienia spłaty pożyczek od Wspólników, udzielonych w celu sfinansowania budowy elektrowni.

Do możliwości generowania atrakcyjnych wyników dla naszych Inwestorów przyczynia się w dużej mierze fakt, iż Grupa PF jest dobrze przygotowana, aby w każdym momencie odpowiedzieć na oczekiwania rynku, a nabyte doświadczenia potwierdzają, że jej jednostki potrafią doskonale dostosować strategię działania do aktualnych warunków każdej branży. Ponieważ inwestycje w realną wartość, to inwestycje w aktywa w dużym stopniu zarządzalne pozwalają nam na odpowiednie dopasowanie poziomu ryzyka do oczekiwanych zysków. Mamy względny wpływ na poprawę wyników i kiedy następuje zmiana warunków na rynku, wdrażamy scenariusze pozwalające optymalizować strategię działania w celu utrzymania rentowności lub umożliwiające przygotowanie do momentu, w którym dana branża będzie atrakcyjna dla inwestora.

Dzięki rzetelności, transparentności, a także należytej pracy zespołów specjalistów, październik każdego roku działalności Pracowni Finansowej jest bardzo pozytywny Cieszy nas każde dobre słowo z ust zadowolonych Inwestorów, którzy są najlepszym potwierdzeniem, iż inwestycje w realną wartość w systemie crowdfundingowym bardzo dobrze przyjęły się na polskim rynku i zostaną tu na dłużej. Dziękujemy za zaufanie.

Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Pracownia Finansowa inwestycje, Pracownia Finansowa oferta, Pracownia Finansowa oze

Szykujemy wiele nowych, atrakcyjnych projektów, do których będzie można niebawem dołączyć

Pracownia Finansowa relacje z inwestorami, jak działa elektrownia wiatrowa, jak działa wiatrak, jak pozyskiwać energię z wiatru

Elektrownie wiatrowe stanowią główne źródło pozyskiwania energii z wiatru. Jak to działa?

wady i zalety inwestycji alterntywnych, na co zwrócić uwagę inwestując poza giełdą, w co inwestować alternatywnie

O aktualnej sytuacji na rynku finansowym, a także o wadach i zaletach inwestycji alternatywnych rozmawiał Wiceprezes PF Tomasz Wiśniewski w studiu Comparic24.TV

15.02 godz. 20:00 08.02 godz. 20:00 01.02 godz. 20:00