Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Milionowe przychody inwestycji OZE sfinansowanych przez Pracownię Finansową

02/11/2021

Rosnące ceny energii elektrycznej to fakt, z którym bardzo trudno nam się pogodzić jako konsumentom i właścicielom gospodarstw domowych. Rachunki za prąd mocno atakują nasze portfele. Sposobem na zrekompensowanie sobie tych podwyżek staje się inwestowanie w OZE, gdzie rosnące ceny energii wpływają na wzrost przychodów i działają na korzyść inwestorów m.in. projektów Ekologicznych Elektrowni Wiatrowych. 

Ceny energii na TGE w ostatnich miesiącach biją kolejne rekordy i są nawet 3x wyższe niż w zeszłym roku. Jeszcze niedawno rentowność budowanych obecnie elektrowni szacowaliśmy przy cenie 275zł / MWh. Natomiast przy cenie 600 zł / 1 MWh kalkulator rentowności tych spółek wskazuje nawet 23% rocznie.

Produkcja w uruchomionych elektrowniach wiatrowych grupy kapitałowej również przekracza założenia. Na koniec października, Ekologiczne Elektrownie Wiatrowe z projektów, w których ulokowali kapitał Inwestorzy Pracowni Finansowej, wyprodukowały ok. 3400 MWh zielonej energii. Jak podsumowuje Paweł Rochala, dyrektor zarządzający EnergiaPro – ‘Ten wynik oznacza, że wyprodukowaliśmy już o 10% zielonej energii powyżej założeń i to dla nas powód do radości.’

To, co jednak najbardziej cieszy zarządzających w spółkach celowych grupy INWE oraz Inwestorów to fakt, że październikowa produkcja, przy dzisiejszych cenach energii, przekłada się na łączne przychody (EE, ZC, GP)  w rekordowej kwocie ok. 2 000 000 PLN!

Nie czekaj, zapisz się na bezpłatne spotkanie on-line i dowiedz się, jak zarobić na wysokich cenach energii inwestując ekologicznie. Rejestracja TUTAJ >>

Na spotkaniu dowiesz się o nowym projekcie – Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 14, ostatnim z turbiną Vestas V90 na 105-metrowej wieży, w której zostały już ostatnie udziały. Według planu wybudowana zostanie ona w miejscowości Łazisko, w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Przewidywana rentowność tego projektu to 11,1% lub 12,2%w pakiecie VIP, przy cenie energii 300 zł. za 1MWh,. Zainwestujesz z kapitałem od 54500 PLN lub 297000 PLN w opcji VIP.

Strategia projektu zakłada generowanie atrakcyjnych stóp zwrotu w sposób pasywny dla Inwestora i dodatkowo ochronę kapitału przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen energii może rosnąć rentowność elektrowni, a tym samym wartość posiadanych udziałów.

Więcej szczegółów uzyskasz podczas webinaru we wtorek o 20:00, który poprowadzi prezes Pracowni Finansowej Tomasz Wiśniewski i odpowie na wszystkie Twoje pytania

REJESTRACJA >>

Przeczytaj także

Wiele osób zastanawia się obecnie, gdzie najkorzystniej ulokować pieniądze, aby zachowały one swoją wartość przy zwiększającej się inflacji i generowały jak najwyższą rentowność. W inwestycjach zysk jest premią za ryzyko – im jest ono wyższe, tym większy potencjalny zysk. Zatem które inwestycje wybrać i jakie kwoty inwestować?

Prowadząc politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie, od początku podkreślano w Grupie Pracownia Finansowa jak istotną rolę w całym procesie inwestycyjnym odgrywa odpowiednia edukacja. Ponieważ bezpieczne inwestowanie, to jedno z głównych zagadnień, na którym skupiają się inwestorzy indywidualni w obecnych czasach, a najbezpieczniej inwestuje się, gdy posiada się odpowiednią wiedzę finansową, to już teraz zapraszamy do Akademii Inwestowania Pracowni Finansowej.

Bardzo nas cieszy fakt, że do projektów inwestycji w realną wartość dołącza coraz więcej świadomych Inwestorów

Czym jest dywersyfikacja, czy warto ją robić i jak? Na te i wiele innych pytań odpowiada Tomasz Wiśniewski – Wiceprezes Pracowni Finansowej

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00