Rosnące ceny energii elektrycznej to fakt, z którym bardzo trudno nam się pogodzić jako konsumentom i właścicielom gospodarstw domowych. Rachunki za prąd mocno atakują nasze portfele. Sposobem na zrekompensowanie sobie tych podwyżek staje się inwestowanie w OZE, gdzie rosnące ceny energii wpływają na wzrost przychodów i działają na korzyść inwestorów m.in. projektów Ekologicznych Elektrowni Wiatrowych.
Ceny energii na TGE w ostatnich miesiącach biją kolejne rekordy i są nawet 3x wyższe niż w zeszłym roku. Jeszcze niedawno rentowność budowanych obecnie elektrowni szacowaliśmy przy cenie 275zł / MWh. Natomiast przy cenie 600 zł / 1 MWh kalkulator rentowności tych spółek wskazuje nawet 23% rocznie.
Produkcja w uruchomionych elektrowniach wiatrowych grupy kapitałowej również przekracza założenia. Na koniec października, Ekologiczne Elektrownie Wiatrowe z projektów, w których ulokowali kapitał Inwestorzy Pracowni Finansowej, wyprodukowały ok. 3400 MWh zielonej energii. Jak podsumowuje Paweł Rochala, dyrektor zarządzający EnergiaPro – ‘Ten wynik oznacza, że wyprodukowaliśmy już o 10% zielonej energii powyżej założeń i to dla nas powód do radości.’
To, co jednak najbardziej cieszy zarządzających w spółkach celowych grupy INWE oraz Inwestorów to fakt, że październikowa produkcja, przy dzisiejszych cenach energii, przekłada się na łączne przychody (EE, ZC, GP) w rekordowej kwocie ok. 2 000 000 PLN!
Nie czekaj, zapisz się na bezpłatne spotkanie on-line i dowiedz się, jak zarobić na wysokich cenach energii inwestując ekologicznie. Rejestracja TUTAJ >>
Na spotkaniu dowiesz się o nowym projekcie – Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 14, ostatnim z turbiną Vestas V90 na 105-metrowej wieży, w której zostały już ostatnie udziały. Według planu wybudowana zostanie ona w miejscowości Łazisko, w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Przewidywana rentowność tego projektu to 11,1% lub 12,2%w pakiecie VIP, przy cenie energii 300 zł. za 1MWh,. Zainwestujesz z kapitałem od 54500 PLN lub 297000 PLN w opcji VIP.
Strategia projektu zakłada generowanie atrakcyjnych stóp zwrotu w sposób pasywny dla Inwestora i dodatkowo ochronę kapitału przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen energii może rosnąć rentowność elektrowni, a tym samym wartość posiadanych udziałów.
Więcej szczegółów uzyskasz podczas webinaru we wtorek o 20:00, który poprowadzi prezes Pracowni Finansowej Tomasz Wiśniewski i odpowie na wszystkie Twoje pytania