Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Jak zarabiać na wzrostach w e-commerce – relacja z konferencji z udziałem Pracowni Finansowej

30/11/2021

W dniu 24 listopada na PGE Narodowym odbyła się konferencja pt. ‘Jak zarabiać na wzrostach w e-commerce’. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm specjalizujących się w obszarach wspierających rozwój biznesu e-commerce w Polsce i na świecie. Była to także okazja do przybliżenia uczestnikom innowacyjnego projektu inwestycyjnego Net-Pocket. Pierwszej start-upowej inwestycji grupy INWE z branży e-commerce w portfolio Pracowni Finansowej.

Pandemia spowodowała lawinowy wzrost sprzedaży w Internecie. Polacy jednak nie zamierzają rezygnować z tej formy zakupów również po pandemii. Sprzedaż od lat przenosi się do internetu, więc większość biznesów stacjonarnych również tam poszukuje nowych możliwości na zwiększenie przychodów. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, nie wypaść z obiegu i podłączyć się do nowych mega trendów w gospodarce? Właśnie tego uczestnicy mogli dowiedzieć się od najlepszych podczas konferencji ‘Jak zarabiać na wzrostach w e-commerce’.

W pierwszej części spotkania przedstawione zostały możliwości jakie otwiera marketing przed e-commerce. Poruszono tematykę influencerów – czy opłaca się ich zatrudniać do promocji marki w internecie, a także przedstawiono sposoby w jakich influencerzy prowadzą kampanie reklamowe na swoich kanałach. Dodatkowo uczestnicy mogli poznać rozwiązania IT dla e-commerce, aplikacje oraz możliwości systemowe.

Druga część spotkania rozpoczęła się od case study pozwalającego przybliżyć historię projektu Net-Pocket. Pomysłodawca wtyczki opowiedział o spektakularnych sukcesach internetowych twórców, przedstawił statystyki, nakreślił wielkość rynku e-commerce. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak się buduje zasięgi w mediach społecznościowych oraz jak wyceniane są firmy w tej branży. Na zakończenie zaprezentowano model finansowy projektu oraz przystąpiono do sesji pytań i odpowiedzi, gdzie każdy z widowni mógł poprosić o rozwinięcie poszczególnych wątków.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spotkanie oraz wiele wartościowych rozmów! Osoby zainteresowane otrzymaniem zapisu video z konferencji prosimy o zgłoszenia poprzez formularz:

Przeczytaj także

Wiele osób zastanawia się obecnie, gdzie najkorzystniej ulokować pieniądze, aby zachowały one swoją wartość przy zwiększającej się inflacji i generowały jak najwyższą rentowność. W inwestycjach zysk jest premią za ryzyko – im jest ono wyższe, tym większy potencjalny zysk. Zatem które inwestycje wybrać i jakie kwoty inwestować?

Prowadząc politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie, od początku podkreślano w Grupie Pracownia Finansowa jak istotną rolę w całym procesie inwestycyjnym odgrywa odpowiednia edukacja. Ponieważ bezpieczne inwestowanie, to jedno z głównych zagadnień, na którym skupiają się inwestorzy indywidualni w obecnych czasach, a najbezpieczniej inwestuje się, gdy posiada się odpowiednią wiedzę finansową, to już teraz zapraszamy do Akademii Inwestowania Pracowni Finansowej.

Bardzo nas cieszy fakt, że do projektów inwestycji w realną wartość dołącza coraz więcej świadomych Inwestorów

Czym jest dywersyfikacja, czy warto ją robić i jak? Na te i wiele innych pytań odpowiada Tomasz Wiśniewski – Wiceprezes Pracowni Finansowej

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00