Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Inwestycje alternatywne dla początkujących – sposób na dochód pasywny


Czy wiesz, co mają głównie na myśli osoby, które po raz pierwszy spotykają się z pojęciem inwestycje pasywne? Najczęściej, określenie to kojarzy się z rentierami, których fortuny składają się z dochodowych nieruchomości czy innych zorganizowanych biznesów. Generowany w ten sposób dochód określa się mianem pasywnego – oznacza to, że nie uzyskujemy go poprzez pracę np. na etacie, lub własnej firmie, tylko z tytułu posiadania praw własności, udziałów itp. Czyli w sposób nie wymagający naszej zbytniej aktywności. Prawda jest jednak taka, że nawet wynajmowanie mieszkania, garażu czy miejsca na parkingu zalicza się do sposobów uzyskiwania środków właśnie w taki sposób, mimo że w istocie angażują nie tylko nasze pieniądze, ale także nasz czas i uwagę.

Sposoby na dochód pasywny

Jak rozpoznać inwestycje pasywne? Dzięki inwestycjom proponowanym przez Pracownię Finansową, każda osoba dysponująca odpowiednim kapitałem, może stać się profesjonalnym Inwestorem/Wspólnikiem i ulokować swoje pieniądze w taki sposób, który pozwoli generować dochód pasywny. Pojęcie pasywny w naszym przypadku oznacza, że Inwestor może spokojnie zajmować się własnymi przedsięwzięciami, podczas gdy jego nadwyżki finansowe pracują w Grupie PF, a inwestycja jest zarządzana przez doświadczonych specjalistów. Skorzystanie z  możliwości uczestnictwa w tego typu biznesie nie wymaga zaangażowania Inwestora. Może on jednak sprawdzać postępy w realizacji inwestycji zdalnie w Panelu Inwestora oraz ma możliwość dołączania do spotkań z zarządzającymi w wygodnej formie on-line.

Dodatkowo otrzymuje szansę na zabezpieczenie swojego kapitału przed nawet bardzo wysoką inflacją, na co nie może liczyć jeśli skorzysta z oferty lokaty w banku lub też konta oszczędnościowego. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, której nikt się nie spodziewał, sprawiła, że wiele branż znalazło się w sytuacji kryzysowej, ale udowodniła także, że istnieją segmenty rynku, które bardzo dobrze radzą sobie w tych czasach. W naszej firmie skupiamy się na inwestycjach alternatywnych w realną wartość, czyli jednocześnie w aktywa które są nośnikami wartości i przedsięwzięciami biznesowymi, czyli w dużym stopniu zarządzalne, dlatego mają wysoki stopień bezpieczeństwa i pozwalają spodziewać się uzyskania atrakcyjnego dochodu pasywnego.

Inwestycje alternatywne dla początkujących

Jakie inwestycje alternatywne proponuje Pracownia Finansowa? W naszej ofercie znajdują się zarówno propozycje inwestowania w budowę i sprzedaż nieruchomości z zyskiem, jak i dołączenia do spółek zarabiających na elektrowniach wiatrowych. W ramach naszych działań, dokładnie analizujemy każdą szansę rynkową, przedstawiamy poziom ryzyka poszczególnych projektów oraz prognozowaną stopę zwrotu. Dzięki świadczonemu wsparciu przez Investment Managerów oraz w postaci Biura Obsługi Inwestora, udziałowcy mogą liczyć na pomoc podczas całego procesu inwestycyjnego, i budować własną niezależność finansową, biorąc udział w przedsięwzięciach, których sami nie byli by w stanie zrealizować.  

Zapraszamy do zapoznania się z inwestycjami alternatywnymi, które mogą być odpowiednim sposobem na uzyskanie dochodu pasywnego, szczególnie dla osób prowadzących własną działalność i chcących pomnażać nadwyżki finansowe.

Przeczytaj także

W samym październiku Grupa Pracownia Finansowa zrealizowała prawie milion złotych wypłat na rzecz Inwestorów. Inwestycje grupowe cieszą się coraz większą popularnością, a niewątpliwie przyczynia się do tego aktualna sytuacja, która wróży kryzys gospodarczy. Widmo szalejącej inflacji nie ma jednak wpływu na realizację wypłat do Inwestorów z grupowych inwestycji w realną wartość.

Trudny czas za nami, ale jak się okazuje również przed nami. Pandemia spowodowana koronawirusem sprawiła, że rynek finansowy wywrócił się do góry nogami. Wiele osób widząc jak niepewne czasy nas czekają postanowiło przetrzymać swoje nadwyżki finansowe, między innymi na kontach oszczędnościowych – które w rzeczywistości generują straty. Jak zatem odnaleźć się w obecnej sytuacji na świecie i w co zainwestować, aby nie dać się inflacji?

Prowadząc politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie, od początku podkreślano w Grupie Pracownia Finansowa jak istotną rolę w całym procesie inwestycyjnym odgrywa odpowiednia edukacja. Ponieważ bezpieczne inwestowanie, to jedno z głównych zagadnień, na którym skupiają się inwestorzy indywidualni w obecnych czasach, a najbezpieczniej inwestuje się, gdy posiada się odpowiednią wiedzę finansową, to już teraz zapraszamy do Akademii Inwestowania Pracowni Finansowej.

w co zainwestować inwestycje alternatywne inwestycje nieruchomości PRacownia Finansowa Tomasz Kopiszka

Pandemia koronawirusa ewoluowała rynek nieruchomości, który bardzo dobrze poradził sobie w czasach lockdownu, a Polacy dostrzegli wartości posiadania domu z ogródkiem, przystosowanego do pracy z domu, nauki zdalnej oraz życia w wyjątkowych okolicznościach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jest to jeden z tych obszarów gospodarki, które od wielu lat są uznawane za jedne z najmniej odczuwających skutki ewentualnego kryzysu.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00