Inwestycje alternatywne dla początkujących – sposób na dochód pasywny

Czy wiesz, co mają głównie na myśli osoby, które po raz pierwszy spotykają się z pojęciem inwestycje pasywne? Najczęściej, określenie to kojarzy się z rentierami, których fortuny składają się z dochodowych nieruchomości czy innych zorganizowanych biznesów. Generowany w ten sposób dochód określa się mianem pasywnego – oznacza to, że nie uzyskujemy go poprzez pracę np. na etacie, lub własnej firmie, tylko z tytułu posiadania praw własności, udziałów itp. Czyli w sposób nie wymagający naszej zbytniej aktywności. Prawda jest jednak taka, że nawet wynajmowanie mieszkania, garażu czy miejsca na parkingu zalicza się do sposobów uzyskiwania środków właśnie w taki sposób, mimo że w istocie angażują nie tylko nasze pieniądze, ale także nasz czas i uwagę.

Sposoby na dochód pasywny

Jak rozpoznać inwestycje pasywne? Dzięki inwestycjom proponowanym przez Pracownię Finansową, każda osoba dysponująca odpowiednim kapitałem, może stać się profesjonalnym Inwestorem/Wspólnikiem i ulokować swoje pieniądze w taki sposób, który pozwoli generować dochód pasywny. Pojęcie pasywny w naszym przypadku oznacza, że Inwestor może spokojnie zajmować się własnymi przedsięwzięciami, podczas gdy jego nadwyżki finansowe pracują w Grupie PF, a inwestycja jest zarządzana przez doświadczonych specjalistów. Skorzystanie z  możliwości uczestnictwa w tego typu biznesie nie wymaga zaangażowania Inwestora. Może on jednak sprawdzać postępy w realizacji inwestycji zdalnie w Panelu Inwestora oraz ma możliwość dołączania do spotkań z zarządzającymi w wygodnej formie on-line.

Dodatkowo otrzymuje szansę na zabezpieczenie swojego kapitału przed nawet bardzo wysoką inflacją, na co nie może liczyć jeśli skorzysta z oferty lokaty w banku lub też konta oszczędnościowego. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, której nikt się nie spodziewał, sprawiła, że wiele branż znalazło się w sytuacji kryzysowej, ale udowodniła także, że istnieją segmenty rynku, które bardzo dobrze radzą sobie w tych czasach. W naszej firmie skupiamy się na inwestycjach alternatywnych w realną wartość, czyli jednocześnie w aktywa które są nośnikami wartości i przedsięwzięciami biznesowymi, czyli w dużym stopniu zarządzalne, dlatego mają wysoki stopień bezpieczeństwa i pozwalają spodziewać się uzyskania atrakcyjnego dochodu pasywnego.

Inwestycje alternatywne dla początkujących

Jakie inwestycje alternatywne proponuje Pracownia Finansowa? W naszej ofercie znajdują się zarówno propozycje inwestowania w budowę i sprzedaż nieruchomości z zyskiem, jak i dołączenia do spółek zarabiających na elektrowniach wiatrowych. W ramach naszych działań, dokładnie analizujemy każdą szansę rynkową, przedstawiamy poziom ryzyka poszczególnych projektów oraz prognozowaną stopę zwrotu. Dzięki świadczonemu wsparciu przez Investment Managerów oraz w postaci Biura Obsługi Inwestora, udziałowcy mogą liczyć na pomoc podczas całego procesu inwestycyjnego, i budować własną niezależność finansową, biorąc udział w przedsięwzięciach, których sami nie byli by w stanie zrealizować.  

Zapraszamy do zapoznania się z inwestycjami alternatywnymi, które mogą być odpowiednim sposobem na uzyskanie dochodu pasywnego, szczególnie dla osób prowadzących własną działalność i chcących pomnażać nadwyżki finansowe.

Przeczytaj także

10.10 godz. 20:00 03.10 godz. 20:00 Zobacz więcej