Inwestycja Wood Trade odnotowuje wzrost rentowności produkcji pelletu

W inwestycji Wood Trade pozostały ostatnie udziały dla inwestorów Pracowni Finansowej.  Jest to projekt z branży biopaliw, polegający na budowie fabryki rozchwytywanego obecnie w całej Europie pelletu. Według aktualnych kalkulacji, wzrasta rentowność produkcji tego ekologicznego paliwa. Mimo że równolegle ze wzrostem cen pelletu, zwiększają się koszty produkcji, to jednak rosną one wolniej niż ceny produktu, co podnosi prognozowaną rentowność projektu do 24% rocznie!

Realizacja inwestycji wkroczyła w ostatnią fazę. Obecnie trwają prace budowlane, które są prowadzone zgodnie z harmonogramem. W większości zostały już wykonane roboty ziemne, szalunkowe i zbrojarskie. Jednocześnie trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy.

Do magazynów sukcesywnie dostarczane są zamówione wcześniej materiały budowlane. Na miejscu znajduje się już stal konstrukcyjna, wywietrzniki dachowe, styropian, kleje, masa bitumiczna, folia kubełkowa oraz wszelkie akcesoria konieczne do montażu płyt. Poniższe zdjęcia przedstawiają fundamenty pod słupy konstrukcyjne hali oraz część zgromadzonych materiałów budowlanych.

W wyniku aktualnej sytuacji gospodarczej, w niektórych przypadkach nastąpiły znaczne wzrosty cen materiałów, natomiast dzięki wzrastającej rentowności produkcji pelletu, projekt ma stabilną pozycję na rynku. Inwestorzy, którzy przystępowali do projektu jako pierwsi, nabywając udziały w cenie 10.500 zł, wg aktualnej kalkulacji mają osiągać stopę zwrotu na poziomie 28% rocznie. Ponieważ inwestycja jest coraz bliżej uruchomienia, a prognozowana rentowność (i wartość spółki) ciągle rośnie, planujemy kolejną już podwyżkę ceny udziałów, do średnio 14.000 zł.

Jak informuje dodatkowo Biuro Zarządu INWE, we wrześniu spółka celowa z grupy kapitałowej WT-Inwest Sp. z o.o. zwiększyła swój udział w spółce odpowiedzialnej za budowę fabryki w projekcie Wood Trade. Obecnie w posiadaniu jest 23% udziałów. Docelowo, spółka zamierza nabyć 40% udziałów. Łączna wartość inwestycji realizowanej w ramach spółki celowej Wood Trade Sp. z o.o. wyniesie blisko 20 mln PLN.

Szczegółowe informacje na temat projektu Wood Trade, estymacja zyskowności inwestycji oraz zabezpieczenia i proces inwestycyjny, zostaną przedstawione podczas webinaru LIVE we wtorek o 20:00 – REJESTRACJA>>

Chcesz wiedzieć więcej już teraz? Zamów kontakt z Investment Managerem TUTAJ>>

Przeczytaj także

10.10 godz. 20:00 03.10 godz. 20:00 Zobacz więcej