Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Inwestowanie długoterminowe w OZE – co musisz wiedzieć


Energia elektryczna to element, bez którego dzisiejszy świat nie jest w stanie funkcjonować. Bez względu na sytuację gospodarczą, czy też kryzysy prąd to dobro, na które zawsze jest popyt. Co to oznacza dla inwestorów?

Oczywiście, nie możemy założyć, że jest to jedyny słuszny sposób na pomnożenie posiadanych nadwyżek finansowych, jednak jest to obszar zdecydowanie wart zainteresowania – zwłaszcza w dobie rosnącej popularności Odnawialnych Źródeł Energii.

Jak pokazują badania, mimo panującej pandemii koronawirusa i lockdownu, pierwsza połowa roku okazała się bardzo łaskawa dla sektora OZE, który w porównaniu z poprzednim rokiem odnotował znaczny wzrost produkcji i sprzedaży energii.

Pogarszający się stan środowiska naturalnego i jakości powietrza, oraz rosnąca świadomość społeczeństwa w tym zakresie, sprawiają że alternatywne źródła energii z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i stanowią coraz większy procent udziału w produkcji energii elektrycznej.

Odnawialne Źródła Energii – w co inwestować?

Grupowe inwestycje w OZE umożliwiają dołączenie do tego ekologicznego biznesu w sposób wygodny i bezobsługowy. Ich podstawowym założeniem jest generowanie długoterminowego dochodu pasywnego. Ze względu na prognozowaną wysoką stopę zwrotu, stają się coraz popularniejszą formą pomnażania kapitału, coraz śmielej wypierając tradycyjne inwestycje.

W Polsce warunki pozwalają na wytwarzanie energii w elektrowniach wodnych, wiatrowych, z wykorzystaniem paneli słonecznych i fotowoltaicznych, a także z biomas, biogazów oraz źródeł geotermalnych.

Ze względu na opłacalność, koszt i sposób przeprowadzenia całej inwestycji, najczęściej wybieranym odnawialnym źródłem energii elektrycznej jest energia, wytwarzana przy wykorzystaniu siły wiatru.

Dlatego elektrownie wiatrowe coraz częściej stanowią przedmiot projektów inwestycyjnych. We współpracy z Pracownią Finansową inwestorzy mogą stać się współwłaścicielami jednej lub kilku elektrowni wiatrowych na terenie Polski i Ukrainy.

Jak inwestować w OZE?

Popularną formą inwestycji w OZE jest model crowdfundingu, będący grupową formą inwestowania, posiadającą istotne zalety względem inwestycji indywidualnych, mającym stanowić atrakcyjne źródło systematycznego dochodu pasywnego nawet kilkadziesiąt lat.

Projekt inwestycyjny opiera się na założeniu spółki celowej, która w tym przypadku realizuje cel, jakim jest budowa elektrowni wiatrowej. Inwestor obejmuje udziały i staje się wspólnikiem w spółce. Ma wpływ na kluczowe decyzje, może śledzić realizację inwestycji, a jednocześnie cieszyć się komfortem, jaki daje powierzenie planowania i zarządzania inwestycją ekspertom z Grupy Pracownia Finansowa.

Inwestorzy jako udziałowcy spółki finansują swoim wkładem budowę elektrowni wiatrowej, a gdy turbina zacznie pracę, czerpią zyski ze sprzedaży wyprodukowanej energii do sieci.

Ile potrzebujesz na start, aby zainwestować w OZE?

Progi wejścia w przypadku inwestycji w OZE, w zależności od projektu, to na ogół nieduże kwoty zaczynające się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Obecnie, w 2020 roku, wahają się one między 40 a 70 tys. zł. Prognozowane stopy zwrotu w aktualnie realizowanych projektach to aż 10,8% do 16,6% w skali roku. Jest to nieporównywalnie więcej niż w przypadku lokat bankowych, a co najważniejsze ta forma dochodu pasywnego obroni się przed inflacją. Wzrost cen, skorelowany jest bowiem ze wzrostem energii elektrycznej, czyli powoduje wzrost przychodów elektrowni wiatrowej.

Inwestycje w OZE w Polsce.

Wielu inwestorów ma wątpliwości, czy w Polsce istnieją odpowiednie warunki do postawienia elektrowni wiatrowej. Tworząc projekt inwestycyjny budowy elektrowni wiatrowej, eksperci zawsze opierają się na dokładnych analizach i badaniach zasobów energetycznych z wiatru. Co więcej, nakładając wyniki przeprowadzonych badań na tzw. krzywą mocy konkretnej turbiny, są w stanie precyzyjnie określić jaka ilość prądu zostanie wyprodukowana i dzięki temu oszacować opłacalność inwestycji w danym miejscu.

Zalety inwestycji długoterminowych w OZE przy współpracy z Pracownią Finansową.

 • Prognozowana wysoka stopa zwrotu
 • Inwestycja prognozująca generowanie dochodu pasywnego przez wiele lat
 • Szansa na zwiększanie rentowności w przyszłości dzięki systematycznym wymianom sprzętu na nowszy, prognozowanym wzrostom cen energii i projektom zwiększającym rentowność
 • Inwestycja także dla początkujących inwestorów – niski próg wejścia
 • Niski próg wejścia to też możliwość dywersyfikacji inwestycji przez rozłożenie kapitału na kilka projektów
 • Nadzorowanie projektu przez specjalistów finansowych oraz ekspertów rynku odnawialnych źródeł energii.
 • Wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych ekspertów Grupy Pracownia finansowa
 • Wspólnota interesów z zarządzającymi projektem, których zysk jest proporcjonalny do zysku spółki.
 • Biznes oparty o udziały w przedsiębiorstwie. Udziały są dziedziczone, mogą być sprzedane lub podarowane
 • Inwestycja w realną wartość – w dobra, które można zidentyfikować, zmierzyć, ubezpieczyć, odtworzyć, ulepszyć – zwiększyć rentowność i wartość.
 • Wspieranie ochrony środowiska i podnoszenie poziomu bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Przeczytaj także

W samym październiku Grupa Pracownia Finansowa zrealizowała prawie milion złotych wypłat na rzecz Inwestorów. Inwestycje grupowe cieszą się coraz większą popularnością, a niewątpliwie przyczynia się do tego aktualna sytuacja, która wróży kryzys gospodarczy. Widmo szalejącej inflacji nie ma jednak wpływu na realizację wypłat do Inwestorów z grupowych inwestycji w realną wartość.

Trudny czas za nami, ale jak się okazuje również przed nami. Pandemia spowodowana koronawirusem sprawiła, że rynek finansowy wywrócił się do góry nogami. Wiele osób widząc jak niepewne czasy nas czekają postanowiło przetrzymać swoje nadwyżki finansowe, między innymi na kontach oszczędnościowych – które w rzeczywistości generują straty. Jak zatem odnaleźć się w obecnej sytuacji na świecie i w co zainwestować, aby nie dać się inflacji?

Prowadząc politykę biznesu odpowiedzialnego społecznie, od początku podkreślano w Grupie Pracownia Finansowa jak istotną rolę w całym procesie inwestycyjnym odgrywa odpowiednia edukacja. Ponieważ bezpieczne inwestowanie, to jedno z głównych zagadnień, na którym skupiają się inwestorzy indywidualni w obecnych czasach, a najbezpieczniej inwestuje się, gdy posiada się odpowiednią wiedzę finansową, to już teraz zapraszamy do Akademii Inwestowania Pracowni Finansowej.

w co zainwestować inwestycje alternatywne inwestycje nieruchomości PRacownia Finansowa Tomasz Kopiszka

Pandemia koronawirusa ewoluowała rynek nieruchomości, który bardzo dobrze poradził sobie w czasach lockdownu, a Polacy dostrzegli wartości posiadania domu z ogródkiem, przystosowanego do pracy z domu, nauki zdalnej oraz życia w wyjątkowych okolicznościach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jest to jeden z tych obszarów gospodarki, które od wielu lat są uznawane za jedne z najmniej odczuwających skutki ewentualnego kryzysu.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00