Invest Camp 2016

17 i 18 września miała miejsce doroczna konferencja zorganizowana przez Klub Inwestora Global Investor Club. Seria prelekcji prowadzonych przez inwestorów z różnych branż odbywała się w Pałacu Hanza w okolicach Grudziądza. Inwestorzy spotkali się tam po to, aby nawiązać cenne relacje, które, jak uważa Prezes i Założyciel Global Investor Club Pan Mariusz Matrejek, są najważniejszym aktywem inwestora.

Przez dwa dni sale wykładowe wypełnione były inwestorami zarówno doświadczonymi jak i tymi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem.

„Najlepszym źródłem finansowania start-upu są klienci”

Część formalną pierwszego dnia wykładów rozpoczął Pan Mikołaj Roszak, Prezes Zarządu Aquarius Investment Group natomiast pierwszym prelegentem był  Stefan Batory, który opowiadał o swoich doświadczeniach w zakładaniu swoich start-upów, firm iTaxi oraz Booksy. Podczas gdy inni zastanawiają się skąd wziąć źródło finansowania firmy, która dopiero startuje na rynku, Batory poprowadził  ciekawy wykładu o tym, jak ważni w rozwoju firmy są ludzie. Zwrócił ponadto uwagę na to, jak istotne na kolejnym etapie firmy  jest przyjrzenie się temu, gdzie tracimy klientów, a także o procesach, które przygotują firmę do wzrostu.

Tego dnia prezentację poprowadzili również: Dariusz Stasik, Prezes Zarządu WPIP, który opowiadał między innymi o obawach ogromnych zleceniodawców: czego od nas oczekują, kiedy z jednej strony postrzegają nas jako firmę o zbyt małych zasobach ludzkich z drugiej jednak strony zależy im na współpracy właśnie z nami. Wystąpił również dobrze znany wszystkim na rynku Nieruchomości Sławek Muturi, który opowiadał o rynku nieruchomości na wynajem.

Drugiego dnia można było posłuchać Krzysztofa Sadeckiego z magazynu Businessman Today, który opowiadał m.in. o ogromnej przepaści w różnicach podatkowych między Polską a Wielką Brytanią a ponadto kilku innych wykładów, odbywających się równolegle w dwóch salach.

Wśród bardziej niestandardowych inwestycji, o których mogliśmy usłyszeć w ciągu dwóch dni prelekcji, znalazły się inwestycje w auta zabytkowe, domeny,  wino czy też inwestycje w elektrownie wiatrowe. O tych ostatnich opowiadał Tomasz Wiśniewski, Wiceprezes ds. Sprzedaży w Pracowni Finansowej. Wśród głównych tematów, jakie poruszył podczas prezentacji znalazł się m.in. problem zanieczyszczenia środowiska trującymi substancjami, z powodu których co roku umiera ok 45 tys. osób oraz jak inwestować w elektrownie wiatrowe w czasach kryzysu.

Część nieformalna tego zjazdu inwestorów była równie rozrywkowa co edukacyjna. Można było spokojnie porozmawiać o wzajemnych doświadczeniach w inwestowaniu, lepiej się poznać czy też wziąć udział w seansie gry „Rentier”.

Galeria

tomrydel.com-249-683x1024-1
tomrydel.com-252-1024x683-1
tomrydel.com-251-1024x683-1
tomrydel.com-254-1024x683-1

Przeczytaj także

13.06 godz. 20:00 20.06 godz. 20:00 Zobacz więcej