Ile tracisz nie inwestując czyli finanse w niepewnych czasach

Trudny czas za nami, ale jak się okazuje również przed nami. Pandemia spowodowana koronawirusem sprawiła, że rynek finansowy wywrócił się do góry nogami. Wiele osób widząc jak niepewne czasy nas czekają postanowiło przetrzymać swoje nadwyżki finansowe, między innymi na kontach oszczędnościowych – które w rzeczywistości generują straty. Jak zatem odnaleźć się w obecnej sytuacji na świecie i w co zainwestować, aby nie dać się inflacji?

Po pierwsze – inwestuj

Jest to główna zasada, której powinniśmy się trzymać. Przetrzymywanie pieniędzy na kontach nie zapewni utrzymania aktualnej wartości naszych pieniędzy. Inflacja sprawi, z czasem siła nabywcza pieniądza będzie coraz mniejsza. Dlatego trzeba oszczędzać, ale skutecznie.

Skuteczna inwestycja pozwoli nie tylko uchronić nasze środki przed szalejąca inflacją, ale również pomnoży nasz kapitał. Taki cel w obecnych czasach mógłby wydawać się wręcz szalonym, ale wbrew pozorom, akurat teraz inwestowanie nadwyżek staje się koniecznością, dla ochrony ich wartości oraz jest ku temu więcej okazji. Inwestowanie w niepewnych czasach jest bezpieczniejsze niż kiedy rynki są rozgrzane i ceny wysokie.

Inwestycje grupowe – czym są i dlaczego warto z nich skorzystać?

Dla wielu osób jest to zapewne nowe zagadnienie, ale za to takie, które pozwoli nieco inaczej spojrzeć zarówno na obecną sytuację na rynku, stwarzając możliwość relatywnie bezpiecznej i opłacalnej inwestycji.

Inwestycje grupowe, stają się coraz bardziej popularną formą inwestycji. Pracownia Finansowa odnotowała to szczególnie w czasach pandemii, kiedy inwestorzy jeszcze chętniej zaczęli korzystać z tego typu rozwiązań. Można tu bowiem dołączyć, z relatywnie niewielkim kapitałem, do inwestycji, które z pozoru mogłyby wydawać się nie na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. To daje ogromną przewagę projektów Grupy Pracownia Finansowa.

Dołączając do projektów Pracowni Finansowej czasem wystarczy kwota 40.000 – 50.000 złotych, by zainwestować w energetykę wiatrową na terenie zarówno naszego kraju, jak i np. na Ukrainie. Wówczas możemy nie tylko wspierać walkę o świeże powietrze, ale również cieszyć się perspektywą czystego zysku na poziomie prognozowanym od 10,8, do nawet 16,6%. 

Podobnie w przypadku inwestycji w nieruchomości. Już kwota 200.000 złotych (50.000 dla osób będących już Inwestorami Pracowni Finansowej) daje możliwość dołączenia do jednego z aktualnie realizowanych projektów budowy osiedli mieszkaniowych w Warszawie.

Co jeszcze daje nam inwestycja grupowa?

Zalet inwestycji grupowych jest mnóstwo. Poza powyżej przedstawionymi zyskami, korzystając z propozycji Pracowni Finansowej czerpiemy w sposób pasywny zyski z dużego przedsięwzięcia biznesowego na którego realizację i sfinansowanie nie moglibyśmy, lub nie chcielibyśmy sobie sami pozwolić. Taka forma pozwala też zdywersyfikować swoje inwestycje poprzez rozłożenie dostępnej kwoty na wiele różnych projektów, bo nie musimy ich finansować w całości a ich realizacją zajmuje się ktoś inny. .

Inwestycje grupowe z Pracownią Finansową to również możliwość inwestowania na najbardziej perspektywicznym rynku nieruchomości w kraju, czyli rynku warszawskim, gdzie próg wejścia jest również wyższy niż w pozostałych miastach.

Na koniec warto również zwrócić uwagę na jakie projekty stawia Pracownia Finansowa. Są to bowiem inwestycje, na rynkach ze stale rosnącym popytem, ponieważ ludzie coraz liczniej, na stałe, lub tymczasowo przeprowadzają się do Warszawy, zarówno z Polski jak i zagranicy, natomiast zużycie energii elektrycznej stale rośnie, a dodatkowo Unia Europejska wymusza coraz wyższy udział zielonej energii w miksie energetycznym krajów.

Co, jeśli nie inwestujemy nadwyżek finansowych?

Co jednak, jeśli nadal nie jesteście przekonani do inwestowania grupowego i postanowiliście trzymać swoje oszczędności w tzw. „skarpecie”? Bez dwóch zdań musimy się wówczas liczyć ze znacznym spadkiem wartości pieniądza.. Co za tym idzie, z każdym rokiem tracimy potencjalny zysk i odmawiamy sobie możliwości generowania dochodu pasywnego.

Co więcej, w taki sposób nie dajemy sobie szans na dodatkowe zabezpieczenie przyszłości, a w najgorszym przypadku po prostu stracimy te pieniądze, wydając je na rzeczy, które nie przyniosą nam w dłuższym wymiarze czasowym żadnych korzyści.

Przeczytaj także

13.06 godz. 20:00 20.06 godz. 20:00 Zobacz więcej