Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Grupa PF

Pracownia Finansowa
Inwestycje w realną wartość

Pracownia Finansowa Sp. z o.o. jest polską firmą inwestycyjną założoną w 2013 roku w Warszawie. Specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu projektami inwestycyjnymi. Obsługuje klientów z segmentu bankowości prywatnej (ang. HNWI, high net-worth individuals). Inwestuje w identyfikowalne aktywa, takie jak Elektrownie Wiatrowe, Nieruchomości oraz Nowe Technologie.

Misja

Misją firmy jest dostarczanie klientom najbardziej opłacalnych produktów inwestycyjnych, z możliwością odpowiedniego dopasowania projektu pod względem oceny ryzyka, a oczekiwaną wysokością stopy zwrotu z inwestycji. Spółka wielokrotnie wyróżniana za działania prowadzone w obszarze CSR, wysoką jakość realizowanej polityki współpracy, a także przyczynianie się do rozwoju uczciwego biznesu w Polsce. Obecnie Pracownia Finansowa Sp. z o.o. jest spółką macierzystą i podmiotem dominującym wszystkich spółek z Grupy Pracownia Finansowa.

Maciej Musiał
Prezes Zarządu Pracownia Finansowa Sp. z o.o.


Absolwent Europejskiej Akademii Planowania Finansowego. Posiada międzynarodowy certyfikat EFC® – European Financial Consultant, poziom II nadawany przez European Federation of Financial Professionals (EFFP) w Bad Homburg. W latach 2006-2008 studiował Budownictwo w szkole oficerskiej na Wydziale Inżynierii lądowej i Geodezji w Wojskowej Akademii Technicznej. Działalność w branży finansowej rozpoczął w 2007 roku zakładając firmę̨ SET FINANCE.

Następnie z sukcesami realizował kolejne projekty współpracując z firmami pośrednictwa finansowego. W 2010 roku został członkiem Rady Nadzorczej spółki giełdowej MONTU Holding SA. W 2011 roku był członkiem zarządu BM Medical SA, a następnie w 2012 roku Polfa SA. Współzałożyciel i wiceprezes firmy pośrednictwa finansowego AFORTI Finance SA do połowy 2013 roku. Założyciel firmy Pracownia Finansowa Sp. z o.o. Obecnie jako Prezes Zarządu odpowiedzialny jest za opracowywanie strategii jej funkcjonowania i rozwoju oraz stałą optymalizację kosztów działalności przedsiębiorstwa.

Tomasz Wiśniewski
Wiceprezes Zarządu Pracownia Finansowa Sp. z o.o


Certyfikowany doradca finansowy, posiada międzynarodowy certyfikat EFG® – European Financial Guide. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach managerskich w międzynarodowych korporacjach takich jak LG Electronics Polska, czy PTK Centertel (Orange). Od 2010 roku prowadzi projekty inwestycyjne. Z firmą Pracownia Finansowa związany jest niemalże od samego początku jej istnienia. Najpierw jako Dyrektor e-commerce odpowiadał za koordynację działań z zakresu sprzedaży internetowej oraz marketingu. Obecnie obszarem jego odpowiedzialności jest pion sprzedaży. Na stanowisku wiceprezesa odpowiada za wszelkie działania związane z tworzeniem oraz realizacją strategii sprzedażowej spółki.

Radosław Kałczew
Prezes Zarządu PFN Sp. z o.o.


Manager z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie prowadzenia i realizacji budowlanych projektów inwestycyjnych. Ekspert w zakresie inżynierskich rozwiązań architektonicznych, w których najistotniejsza jest ergonomia funkcji użytkowej i bieżącej eksploatacji obiektów.

W ramach inżynierskiej praktyki zawodowej na stanowiskach managerskich realizował dla inwestorów krajowych i zagranicznych takich jak: Skanska, BSR Group, Layetana, czy Mostostal przedsięwzięcia inwestycyjne obejmujące swoim spektrum całość zagadnień związanych z procesem inwestycyjnym; od analizy słuszności celu pozyskania nieruchomości gruntowej, poprzez uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, wznoszenie obiektów i sprzedaż już wybudowanych. Obecnie jako Prezes Zarządu PFN jest odpowiedzialny za całość działań związanych z realizacją i sprzedażą deweloperskich projektów inwestycyjnych.

Tomasz Kapała
Prezes Zarządu PFE Sp. z o.o.


Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie Projektami. Ukończył Uniwersytet Wrocławski na kierunku Geografia, specjalizacja: Meteorologia i klimatologia. Ekspert w dziedzinie energetyki wiatrowej.

Od 2003 roku zdobywał doświadczenie w Europejskim Centrum Energii Odnawialnej EC BREC, jako pracownik naukowy, gdzie w ramach unijnego programu SIWERM i Statutu Polskiej Akademii Nauk wdrażał europejskie rozwiązania w rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Prowadził szkolenia i doradztwo dla inwestorów oraz wykłady podczas krajowych oraz zagranicznych konferencji. Pracując dla hiszpańskiego potentata energetycznego firmy Iberdrola prowadził badania wiatru i przygotowywał ekspertyzy oraz projektował farmy wiatrowe. W firmie Drazpol zajmował stanowisko Dyrektora ds. energetyki wiatrowej, nadzorując kupno i sprzedaż. W latach 2008-2012 Tomasz był ekspertem technologicznym Ministerstwa Gospodarki do oceny projektów wiatrowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Szczepan Bentyn
Prezes Zarządu Pracownia Nowych Technologii Sp. z o.o.


Specjalista w zakresie technologii Blockchain oraz miłośnik Bitcoin’a. Studiował Ekonomię na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Już jako nastolatek posiadając rachunek maklerski poznawał rynek papierów wartościowych. Od 2016 roku prowadzi kanał w serwisie YouTube, gdzie szerzy wiedzę na temat możliwości jakie dają kryptowaluty. Mówca na konferencjach branżowych i autor licznych artykułów eksperckich, a także jeden z pionierów idei Personal Tokens. Rozwinięcie specjalizacji sprawiło, iż został także współautorem książki pt. ‘Kryptowaluty’ – pierwszego w Polsce kompendium wiedzy tak szczegółowo omawiającego rynek walut cyfrowych oraz technologii blockchain.

Jakub Bartoszek
Prezes Zarządu PNT Sp. z o.o.


Studiował Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej. Założył Polski Instytut Kryptowalut i zbudował jedną z największych firm w Polsce oferujących rozwiązania sprzętowe do miningu cyfrowego.

Ekspert w zakresie budowania oraz zarządzania profesjonalnymi Data Center służącymi do szyfrowania transakcji w technologii Blockchain. W PNT odpowiada za koordynację projektu Kontenerowych Centrów Obliczeniowych, nadzoruje proces optymalizacji pracy urządzeń obliczeniowych m.in. jako pomysłodawca zastosowania nowoczesnej konstrukcji wentylacyjnej, a także zarządza stacjonarnym Blockchain Data Center, które w ciągu najbliższych lat ma zostać jedną z największych serwerowni w Polsce służących do generowania mocy obliczeniowej. Pod jego okiem realizowane są procesy instalacyjne KCO przy elektrowniach wiatrowych, mające na celu zwiększenie rentowności OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) i tym samym uchronienie ich właścicieli przed bankructwem

Nasze marki

img-reponsive

PFN

jest firmą deweloperską kompleksowo realizującą mieszkaniowe inwestycyjne budowlane głównie na terenie Warszawy. Spółka prowadzi całość procesu deweloperskiego od pozyskania gruntów, uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń, nadzoru nad wykonawstwem budowlanym aż po sprzedaż nieruchomości do klienta końcowego.

www.pfn.nieruchomosci.pl
img-reponsive

PFConstruction

generalny wykonawca inwestycji budowlanych zajmujący się koordynacją i nadzorem nad realizowanymi projektami.

img-reponsive

PFEnergia

jest spółką obrotu zajmującą się sprzedażą energii elektrycznej głównie do odbiorców przemysłowych ściśle współpracującą z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE).

img-reponsive

Pracownia Nowych Technologii

zajmuje się budowaniem baz mocy obliczeniowej szyfrujących bloki w globalnej sieci transakcyjnej działającej w oparciu o technologię Blockchain. Dodatkowo przy jej wykorzystaniu prowadzi działalność R&D głównie w obszarze nowoczesnych rozwiązań dla finansów i energetyki.

www.pnt24.pl
10 września godz. 20:00 27 sierpnia godz. 20:00