Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Grupa PF

Grupa Pracownia Finansowa
Inwestycje w realną wartość

Spółka macierzysta Grupy PF, Pracownia Finansowa Sp. z o.o. jest polską firmą inwestycyjną założoną w 2013 roku w Warszawie. Specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu projektami inwestycyjnymi. Obsługuje inwestorów z segmentu bankowości prywatnej (ang. HNWI, high net-worth individuals). Inwestuje w identyfikowalne aktywa, takie jak elektrownie wiatrowe oraz dochodowe nieruchomości.

Misja

Misją firmy jest dostarczanie inwestorom indywidualnym najbardziej opłacalnych produktów inwestycyjnych, z możliwością odpowiedniego dopasowania projektu pod względem oceny ryzyka, a oczekiwaną wysokością stopy zwrotu z inwestycji. Spółka wielokrotnie wyróżniana za działania prowadzone w obszarze CSR, wysoką jakość realizowanej polityki współpracy, a także przyczynianie się do rozwoju uczciwego biznesu w Polsce. Obecnie Pracownia Finansowa Sp. z o.o. jest spółką macierzystą i podmiotem dominującym wszystkich spółek z Grupy Pracownia Finansowa.

Maciej Musiał
Prezes Zarządu Pracownia Finansowa Sp. z o.o.


Absolwent Europejskiej Akademii Planowania Finansowego. Posiada międzynarodowy certyfikat EFC® – European Financial Consultant, poziom II nadawany przez European Federation of Financial Professionals (EFFP) w Bad Homburg. W latach 2006-2008 studiował Budownictwo w szkole oficerskiej na Wydziale Inżynierii lądowej i Geodezji w Wojskowej Akademii Technicznej. Działalność w branży finansowej rozpoczął w 2007 roku zakładając firmę̨ SET FINANCE.

Następnie z sukcesami realizował kolejne projekty współpracując z firmami pośrednictwa finansowego. W 2010 roku został członkiem Rady Nadzorczej spółki giełdowej MONTU Holding SA. W 2011 roku był członkiem zarządu BM Medical SA, a następnie w 2012 roku Polfa SA. Współzałożyciel i wiceprezes firmy pośrednictwa finansowego AFORTI Finance SA do połowy 2013 roku. Założyciel firmy Pracownia Finansowa Sp. z o.o. Obecnie jako Prezes Zarządu odpowiedzialny jest za opracowywanie strategii jej funkcjonowania i rozwoju oraz stałą optymalizację kosztów działalności przedsiębiorstwa.

Tomasz Wiśniewski
Prezes Zarządu Pracownia Finansowa Inwestycje Sp. z o.o.


Certyfikowany doradca finansowy, posiada międzynarodowy certyfikat EFG® – European Financial Guide. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach managerskich w międzynarodowych korporacjach takich jak LG Electronics Polska, czy PTK Centertel (Orange). Od 2010 roku prowadzi projekty inwestycyjne. Z firmą Pracownia Finansowa związany jest niemalże od samego początku jej istnienia. Najpierw jako Dyrektor e-commerce odpowiadał za koordynację działań z zakresu sprzedaży oraz marketingu. Obecnie obszarem jego odpowiedzialności jest pion komunikacji i finansowania inwestycji. Na stanowisku Prezesa Zarządu Pracowni Finansowej Inwestycje odpowiada za wszelkie działania związane z tworzeniem oraz realizacją strategii pozyskiwania kapitału dla projektów inwestycyjnych oraz zarządzaniem relacjami inwestorskimi.

Mirosław Woźniak
Prezes Zarządu Centrum Usług Sp. z o.o.


Wykształcenie kierunkowe w zarządzaniu zdobył na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, a następne ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie w Krakowie na multi-dyscyplinarnym kierunku „Ekonomia, Finanse, Zarządzanie”. Przez ponad 20 lat pracy zarządzał procesami biznesowymi oraz rozwijał przedsięwzięcia inwestycyjne, a także projekty zwiększające efektywność oraz innowacyjność dla globalnych organizacji takich jak PepsiCo oraz Orange. W latach 2009-2019 pełnił funkcję Prezesa Zarządu, a następnie Przewodniczącego Rady Nadzorczej Orange Retail S.A., gdzie zdobył doświadczenie w zakresie nadzoru korporacyjnego. Jako Prezes Zarządu Centrum Usług odpowiada za budowanie efektywnych procesów operacyjnych wspierających zarządzanie i rozwój grupy kapitałowej.

Radosław Kałczew
Prezes Zarządu PFN Sp. z o.o.


Manager z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie prowadzenia i realizacji budowlanych projektów inwestycyjnych. Ekspert w zakresie inżynierskich rozwiązań architektonicznych, w których najistotniejsza jest ergonomia funkcji użytkowej i bieżącej eksploatacji obiektów.

W ramach inżynierskiej praktyki zawodowej na stanowiskach managerskich realizował dla inwestorów krajowych i zagranicznych takich jak: Skanska, BSR Group, Layetana, czy Mostostal przedsięwzięcia inwestycyjne obejmujące swoim spektrum całość zagadnień związanych z procesem inwestycyjnym; od analizy słuszności celu pozyskania nieruchomości gruntowej, poprzez uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, wznoszenie obiektów i sprzedaż już wybudowanych. Obecnie jako Prezes Zarządu PFN jest odpowiedzialny za całość działań związanych z realizacją i sprzedażą deweloperskich projektów inwestycyjnych.

Tomasz Kapała
Prezes Zarządu PFE Sp. z o.o.


Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie Projektami. Ukończył Uniwersytet Wrocławski na kierunku Geografia, specjalizacja: Meteorologia i klimatologia. Ekspert w dziedzinie energetyki wiatrowej.

Od 2003 roku zdobywał doświadczenie w Europejskim Centrum Energii Odnawialnej EC BREC, jako pracownik naukowy, gdzie w ramach unijnego programu SIWERM i Statutu Polskiej Akademii Nauk wdrażał europejskie rozwiązania w rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Prowadził szkolenia i doradztwo dla inwestorów oraz wykłady podczas krajowych oraz zagranicznych konferencji. Pracując dla hiszpańskiego potentata energetycznego firmy Iberdrola prowadził badania wiatru i przygotowywał ekspertyzy oraz projektował farmy wiatrowe. W firmie Drazpol zajmował stanowisko Dyrektora ds. energetyki wiatrowej, nadzorując kupno i sprzedaż. W latach 2008-2012 Tomasz był ekspertem technologicznym Ministerstwa Gospodarki do oceny projektów wiatrowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Marcin Orkisz
Prezes Zarządu Enevi S.A.


Ukończył dyplomowane studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale zarządzania. Doświadczenie w prowadzeniu projektów zdobywał jako menedżer zespołu w TUNŻ Warta S.A. Od 2011 współzarządzający realizacją budowy pięciu projektów elektrowni wiatrowych w Polsce w ramach holdingu, który stał się największym beneficjentem pierwszej Aukcji OZE z grudnia 2016 roku.

Jako Prezes Zarządu Enevi S.A. odpowiada za reprezentowanie spółki, a także zarządzanie procesami administracyjnymi w projektach wybranych elektrowni wiatrowych realizowanych w ramach Grupy PF.

Maciej Korecki
Członek Rady Nadzorczej Enevi S.A.


Studiował zarządzanie i inżynierię produkcji na SGGW w Warszawie. Z energetyką wiatrową związany od 2011 roku. Współtwórca pierwszego w Polsce projektu inwestycyjnego OZE w modelu crowdfundingowym. Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem odpowiada również za wprowadzenie na polski rynek idei inwestycji obywatelskich w elektrownie wiatrowe, zaczerpniętej z Danii i Niemiec. Znawca oraz ekspert techniczny w zakresie rozwoju rynku Odnawialnych Źródeł Energii zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Obecnie jako członek rady nadzorczej Enevi S.A. odpowiedzialny jest w ramach Grupy PF za rozwój oraz realizację wybranych projektów elektrowni wiatrowych w Polsce i na Ukrainie.

Nasze marki

img-reponsive

PFN

jest firmą deweloperską kompleksowo realizującą mieszkaniowe inwestycyjne budowlane głównie na terenie Warszawy. Spółka prowadzi całość procesu deweloperskiego od pozyskania gruntów, uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń, nadzoru nad wykonawstwem budowlanym aż po sprzedaż nieruchomości do klienta końcowego.

www.pfn.nieruchomosci.pl
img-reponsive

PFEnergia

jest spółką obrotu zajmującą się sprzedażą energii elektrycznej głównie do odbiorców przemysłowych ściśle współpracującą z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE).

img-reponsive

ENEVI

odpowiada za prowadzenie wybranych projektów oraz zarządzanie realizacją budowy elektrowni wiatrowych w ramach Grupy PF w Polsce, a także na Ukrainie

img-reponsive

Pracownia Nowych Technologii

zajmuje się budowaniem baz mocy obliczeniowej szyfrujących bloki w globalnej sieci transakcyjnej działającej w oparciu o technologię Blockchain. Dodatkowo przy jej wykorzystaniu prowadzi działalność R&D głównie w obszarze nowoczesnych rozwiązań dla finansów i energetyki.

www.pnt24.pl
3 sierpnia godz. 20:00