Polska znalazła się na niechlubnym ostatnim miejscu ekologicznego rankingu zielonych państw Unii Europejskiej (raport Fundacji Schumana i Fundacji Adenauera „Europa przeciw katastrofie klimatycznej”). Najniżej oceniona została m.in. polska sytuacja środowiskowa, a przyczynia się do tego fakt, że znajdujemy się w trójce krajów o najwyższej śmiertelności wywołanej zanieczyszczeniem powietrza. Gdy otrzymujemy coraz więcej potwierdzeń fatalnej sytuacji, znacznie częściej rozmawia się o zastępowaniu węgla biopaliwami.
Proces odchodzenia od węgla jest nieunikniony, a jego deficyt w obecnych czasach zmusza społeczeństwo do poszukiwania alternatyw. Wreszcie jest czas na rozmowę na temat ekologii źródeł ciepła i odpowiedzialny wybór w walce ze smogiem. Właśnie dlatego popularność pelletu stale rośnie, a fabryki produkujące biopaliwa stanowią okazję inwestycyjną, pozwalającą na przyczynianie się do poprawy jakości życia w Polsce i uzyskiwanie jednocześnie dodatkowego dochodu.
Pellet jest zasobem naturalnym, rodzajem biomasy, więc stanowi element wdrażania strategii zrównoważonej gospodarki w Polsce. Do jego produkcji wykorzystuje się odpad z produkcji drewna. Ponieważ skala odpadów powstających przy produkcji drewna stanowi około 50% materiału, to wykorzystuje się go m.in. do produkcji płyt np. OSB czy płyt wiórowych, ale także do produkcji pelletu, czyli naturalnego źródła energii cieplnej. To powód, dla którego najbardziej optymalnym modelem biznesowym jest postawienie fabryki pelletu przy istniejącym tartaku, jak w projekcie Wood Trade.
Przewagi konkurencyjne projektu Wood Trade sprawiają, że niedawno spółka celowa z grupy INWE zwiększyła swój udział w spółce odpowiedzialnej za budowę fabryki pelletu w projekcie Wood Trade. To powoduje, że w inwestycji pojawi się więcej udziałów dla potencjalnych inwestorów Pracowni Finansowej. Łączna wartość inwestycji realizowanej w ramach projektu Wood Trade wyniesie blisko 20 mln PLN.
Projekt jest już w trakcie realizacji, co wpływa na zwiększony poziom bezpieczeństwa inwestycji. Na terenie budowy pojawiają się kolejne składowe linii produkcyjnej. W październiku dostarczono elementy: cyklonów, chłodnicy, odsiewacza oraz podajników kubełkowych. Jednocześnie kontynuowane są prace budowlane hali zakładu oraz pojawiła się wylewka betonowa.
Szczegółowe informacje na temat projektu Wood Trade, estymacja zyskowności inwestycji oraz zabezpieczenia i proces inwestycyjny, zostaną przedstawione podczas webinaru LIVE we wtorek o 20:00 – REJESTRACJA>>
Chcesz wiedzieć więcej już teraz? Zamów kontakt z Investment Managerem TUTAJ>>