Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

7 milionów w 2 miesiące! Rekordy przychodów w inwestycjach w elektrownie wiatrowe

11/03/2022

Silny wiatr nakręcił produkcję energii z wiatru. Lądowe farmy wiatrowe pracowały w lutym na pełnych obrotach. To przełożyło się na sukcesy inwestycji grupy INWE, do których dołączyli Inwestorzy we współpracy z Pracownią Finansową.

Energetyka wiatrowa pokazała na co ją stać

Ten rok zaczyna się w Polsce rekordowo, biorąc pod uwagę produkcję energii z wiatru. 16-go lutego europejska energetyka wiatrowa osiągnęła bliskie rekordowi wszechczasów wyniki. Wytwarzała średnio 115,6 GW na godzinę, tego samego dnia, odnotowała też największą produkcję w ciągu 60 minut-aż 127,4 GW

Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej korzystne z punktu widzenia energetyki wiatrowej warunki atmosferyczne sprawiają, że początek roku  w przyniósł rekordową generację energii z wiatru – w samym styczniu wytworzono ponad 2,5 TWh, co jest historycznym wynikiem. Tak duża produkcja oznacza, iż w styczniu energetyka wiatrowa pracowała średnio z mocą ponad 3 400 MW, czyli z blisko 50% produktywnością.  Tyle energii zużywa rocznie ponad milion gospodarstw domowych, czyli ok 4 – 5 mln obywateli naszego kraju.

Wyniki inwestycji w elektrownie wiatrowe biją rekordy

Elektrownie wiatrowe INWE wyprodukowały w lutym  ponad 5,1 GWh czystej energii. Przy założeniu średniego zużycia prądu wynoszącego 2MWh/rok dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 osób, taka ilość energii starczyłaby na zasilenie ponad 2,5 tys. gospodarstw domowych przez pełny rok. Sytuacja przełożyła się na wyniki inwestycji. Łączne przychody ze sprzedaży wygenerowane przez spółki wiatrowe z grupy INWE, tylko w lutym przekroczyły 3,3 miliony złotych. To daje łączną wartość przychodów od początku roku na poziomie 7 milionów złotych!

Warto przy tym podkreślić, że poza korzystnym wpływem silnej wietrzności na wyniki inwestycji w energetykę wiatrową, duże znaczenie mają tutaj też drastycznie zwiększające się ceny prądu. Wraz ze wzrostem cen energii rośnie rentowność elektrowni, a tym samym wartość posiadanych udziałów. To powoduje, że projekty elektrowni wiatrowych zyskują na atrakcyjności jako inwestycyjne nośniki wartości. Ponadto lądowa energetyka wiatrowa nadal pozostaje największym w Polsce segmentem OZE pod względem mocy zainstalowanej produkcji energii elektrycznej.

Chcesz otrzymać więcej informacji?

Zarejestruj się na webinar LIVE prowadzony przez prezesa Pracowni Finansowej Tomasza Wiśniewskiego i dowiedz się jak zarabiać pasywnie na projektach elektrowni wiatrowych z ochroną przed inflacją TUTAJ >>

Przeczytaj także

Gdybyśmy mieli wybrać inwestycyjne słowo roku 2021 to wśród rywalizujących znalazłyby się m.in. kryzys, inflacja, podwyżka. Na ostatnie szczególny wpływ miał wzrost cen energii elektrycznej, który jest utrapieniem gospodarstw domowych, ale zadziałał na korzyść przedsiębiorców inwestujących w energetykę odnawialną. Jak poradziły sobie w zeszłym roku inwestycje crowdfundingowe z portfolio Pracowni Finansowej? Przedstawiamy wyniki.

Ostatni kwartał 2021 roku był czasem intensywnych wypłat do Inwestorów elektrowni wiatrowej Synergia3. Od października do końca grudnia zrealizowano wypłaty na łączną kwotę ponad 166 tysięcy złotych na rzecz udziałowców tej inwestycji.

Rok 2021 był bardzo intensywnym czasem w inwestycjach crowdfundingowych z kolejnymi rekordami. Za co szczególnie pamiętać będziemy rok 2021? Odpowiedź znajdziecie w filmie z podsumowaniem roku w inwestycjach grupowych PF. Zapraszamy na Rewind 2021 i dziękujemy naszym Inwestorom za zaufanie!

Wyrażamy solidarność z ofiarami inwazji rosyjskiej na Ukrainę i wspólnie z pracownikami wspieramy poszkodowanych jej skutkami. Działamy na różnych szczeblach, przekazujemy pomoc finansową, dostarczamy potrzebne rzeczy i sprzęt, oddajemy krew oraz udzielamy się jako wolontariusze do czego wszystkich zachęcamy.

31.05 godz. 20:00 07.06 godz. 20:00 24.05 godz. 20:00