15,4 mln złotych – padł kolejny rekord wypłat dla Inwestorów

W pierwszym półroczu 2022 roku, spółki grupy INWE wypracowały rekordowy wynik – ponad 15,4 mln zł wypłaconych dla Inwestorów Pracowni Finansowej.

To fakt, który zawsze wzbudza pozytywne emocje i jest powodem do dumy dla całej grupy kapitałowej oraz partnerów branżowych. Właściwe zarządzanie, kompetencja i doświadczenie, trafna koncepcja projektów inwestycyjnych oraz co najważniejsze – zaufanie Inwestorów, przyniosły znakomity rezultat.

Wypłaty wygenerowane ze spółek Elektrowni Wiatrowych wyniosły 9,6 mln zł, z grupy Nieruchomości Mieszkaniowych 5,8 mln zł.

Wraz ze wzrostem cen energii rośnie rentowność elektrowni, a tym samym wartość posiadanych udziałów. To powoduje, że projekty elektrowni wiatrowych są atrakcyjnym nośnikiem wartości i skutecznie chronią kapitał przed inflacją. Inwestorzy, którzy nabywali swoje udziały kilka lat temu, dziś liczą zyski na poziomie nawet 20-30% rocznie, a w przyszłym roku, o ile poziom cen energii się utrzyma, nawet 40-60%. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że cena 1MWh energii wzrosła w tym czasie ze 150zł do 600zł, czasem przekraczając nawet 1500zł.

Obecnie oferta dołączenia do nowych projektów elektrowni wiatrowych jest mocno ograniczona i sporadyczna, jednak wkrótce inwestorzy otrzymają nowe propozycje w tym zakresie. Tym większym zainteresowaniem cieszy się finansowany obecnie projekt przemysłowej elektrowni słonecznej PV3, który oferuje podwyższony poziom bezpieczeństwa, a mimo to atrakcyjną, dwucyfrową prognozę zysku. W projekcie zostały ostatnie udziały w niższej cenie. Jest to doskonała okazja, aby zacząć budowę portfela EKO-RENTIER właśnie od inwestycji w farmę słoneczną lub uzupełnić nią portfel złożony z elektrowni wiatrowych, aby uzyskać systematyczne 4 wypłaty w roku.

Inwestycje w nieruchomości, między innymi dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Posiadają one wiele zalet, z których obecnie najistotniejszą wydaje się ochrona przed inflacją. Rynek nieruchomości, to perspektywiczny obszar inwestycji, a dzięki współpracy z Pracownią Finansową, Inwestorzy otrzymują relatywnie niski próg wejścia w biznes o dużej skali, który oferuje atrakcyjną relację pomiędzy zyskiem a bezpieczeństwem.

Aktualnie sfinansowany został już w całości projekt JR Beskidzka w Łodzi, jednak już wkrótce w ofercie Pracowni Finansowej pojawi się wyjątkowa oferta inwestycji w wieżowiec w centrum Warszawy.

Grupa INWE prężnie ewoluuje. Wciąż pojawiają się nowe okazje inwestycyjne do ulokowania nadwyżek kapitału, dzięki którym Inwestorzy mogą ułożyć sobie zdywersyfikowany portfel inwestycyjny. Podpowiedzią jak to zrobić efektywnie i bezpiecznie jest program EKO-RENTIER, który wypłaca zyski co kwartał. Dywersyfikację geograficzną i walutową zapewnia natomiast wyjątkowo rentowna inwestycja w park rozrywki w centrum Berlina – Mission:Play!

Przeczytaj także

13.06 godz. 20:00 20.06 godz. 20:00 Zobacz więcej